BRATISLAVA. Hlavné námestie v Bratislave dnes od 20.00 hodiny opäť ožije módou. V rámci letného vydania Bratislavských módnych dní (BMD) sa v centre hlavného mesta predstaví desiatka módnych tvorcov a značiek s ukážkami svojej tvorby na letnú sezónu.

Počas hodinovej prehliadky s názvom Móda v meste svoje modely predvedú Jana Pištejová, Lucia Kirinovič, Michaela Ľuptáková, Veronika Hložníková či Veronika Kostková. Na móle nebudú chýbať kolekcie pre deti, ženy, ale i doplnky. Letné novinky zo svojej tvorby uvedie na módnej šou aj zahraničný hosť - Alice Abraham z Českej republiky.

 

Foto - TASR

 

Japonsko a prímes Afriky

Ako prezradila pre portál Ženskýweb.sk Veronika Kostková, na letné BMD si pripravila kolekciu inšpirovanú Japonskom, ktorého kultúra a príroda je pre módnu návrhárku obrovským inšpiračným zdrojom: "Farebne kolekciu držím v mojej obľúbenej palete pastelových modrých a ružových odtieňov, doplnených o studenú žltú a cyklámenovú."

Módna návrhárka Lucia Kirinovič sa na BMD predstaví po prvý raz. "Základom mojej kolekcie sú šaty. Nositeľné, pohodlné a vyrobené z kvalitných materiálov. Výnimočnosť je prioritou, preto máme vytvorené maximálne jedno S, M a L," poznamenala dizajnérka, ktorá zastáva názor - šaty robia človeka: "Na BMD predstavím šatôčky na bežné nosenie, jesenné kabátiky a niečo z mojej exclusive tvorby. Najviac ma inšpiruje spájanie kultúr, v tomto prípade najmä prepojenie kvalitných európskych materiálov s prímesou Afriky a ďalekovýchodných strihov."

 

Foto - TASR

 

Plavky a večerné šaty

Na prehliadke nebudú chýbať ani plavky, ktoré k letu, kúpaliskám a jazerám neodmysliteľne patria. Diváci si budú môcť pozrieť výber z aktuálne najžiadanejších plaviek z kolekcie značky Relleciga 2017. Jej riaditeľ Marián Glett avizuje, že sa na móle objavia rôzne strihy, farby, potlače či aplikácie. Modelky predvedú plavky, ktoré zväčšia sebavedomie aj dekolty dievčat a žien, žiarivé farby a rafinovaný strih s criss-cross prúžkami, cez dekolt a boky, či romantické plavky s háčkovanou čipkou v letných farbách.

Michaela Ľuptáková si pre módnych nadšencov pripravila večerné a koktailové šaty v odtieňoch vína a šampanského. "Jednoducho šaty ako stvorené na oslavu tohto leta," dodala dizajnérka k módnej šou, na ktorú majú diváci bezplatný vstup.

 

Foto - TASR

.

Prečítajte si aj Koučka štýlu: Dobrý nákup šiat vám má zabrať dvadsať minút