dHermes Terre D Hermes eau de Parfum je príbeh alchýmie, divoká cesta nespútanými prírodnými živlami zeme a vody. Parfum Terre d'Hermes ukrýva zmyselnú drevitú vôňu.

“Cítiť vôňu zeme, ležať v tráve a nechať sa očariť oblohou“ takto popísal slávnu pánsku vôňu z parfumárskej dielne Hermés jej tvorca a jeden z najlepších parfumárov na svete – Jean Claude Ellena. Vôňa v roku 2019 oslavuje svoje 13. výročie a pri tejto príležitosti anglický ilustrátor a dizajnér Liubov Edwards vytvoril grafické prvky pre ikonický flakón vône.

 

 

 

Limitovaná edícia Terre d'Hermes 2019

Limitovaná edícia Terre d'Hermes 2019 je opäť pozvaním na divokú mužskú expedíciu symbolov. Medzi nebom a zemou, vetry transformujú štvorce do diamantov, ktoré narúšajú klasickú geometriu. Prostredníctvom grafickej konštrukčnej hry sa nakreslí symbol H a uvedie do pohybu. Táto dynamická rovnováha vyčnieva za povrch skleneného flakónu, hlboko do vône.

Anglický ilustrátor a dizajnér Liubov Edwards bol vybraný značkou Hermés, aby ilustroval nové vydanie vône Terre prostredníctvom kreatívnej súťaže. Jeho geometrické čiary vystupovali medzi 636 návrhmi - zahŕňajúce viac ako 2500 umelcov z viac ako 75 krajín, ktoré boli zadané v digitálnej súťaži.

 

„Eau“ medzi nebom a zemou

Vôňu Terre D Hermes zložil slávny parfumár značky Hermés, Jean - Claude Ellena,  v roku 2006. Hermès je príbeh parfumu, ktorý prechádza prvkami  prúdiacimi k jej používateľovi tok zemskej energie: z krajiny do vzduchu a následne do vody. Terre d' Hermès muž stelesňuje svet Hermès v mužských podmienkach: presvedčenie, maskulinita, odvaha, diskrétnosť, jednoduchosť a zmyselnosť zároveň. „ Vôňa je vytvorená pre muža, ktorý stojí nohami pevne na zemi, ale jeho hlava je otočená k oblohe“ hovorí o svojom diele jej tvorca Jean - Claude Ellena.

 


Foto - Terre D´hermes

 

Najprv bola vôňa, až potom parfum

Terre d' Hermès toaletná voda je vôňa napísaná tónmi minerálnych a drevitých nôt, parfum je ukotvený koreňmi vetiveru a zahalený do živice, grapefruitu a pomaranča. Samotný flakón vône je ukotvený na zemi  a zdvíha sa až k nebu. Hnedá farba flakónu symbolizuje zem. Flakón vône bol navrhnutý dizajnérom Philippem Mouquetom a je postavený v tvare písmena " H ". K Edt verzii vône bola v roku 2009 vytvorená aj silnejšia verzia parfumu, Edp, ktorá ešte viac výraznými tónmi stelesňuje mužskú zmyselnosť. V roku 2018 pribudla novinka – sviežejšia vetiverová verzia - Terre d Hermes eau Intense Vetiver. Autorkou zmyselnej citrusovo-drevitej novinky je súčasná dvorná parfumárka módneho domu Hermés Christine Nagel.

 

Za 13 rokov si vôňa dobila srdcia mužov celého sveta

Počas uplynulých 13 rokov  Terre d' Hermès chytil za srdcia mužov po celom svete a vôňa dnes patrí medzi najobľúbenejšie vône, ktoré očarili predovšetkým svojom unikátnosťou, originalitou a nádhernou vôňou. V Súvislosti s jej 13. výročím majú fanúšikovia vône možnosť vyskúšať špeciálnu slávnostnú limitovanú edíciu. Tá spočíva v unikátnom flakóne s grafickými prvkami od anglického dizajnéra Liubova Edwardsa. Vôňa v tejto verzii je dostupná ako Edt vo veľkosti 100 ml alebo Edp vo veľkosti 75 ml v parfumériách Douglas a Marionnaud.

 


Foto - Terre D´hermes

 

Z histórie Hermés alebo ako sa rodí ikonický parfum

Hermès je nadčasová ikonická francúzska módna značka založená v roku 1837 jej zakladateľom Thierrym Hermes-om. Pôvodne sa Hermès zameriaval na výrobu jazdeckých doplnkov, spoločnosť vyvinula v priebehu času luxusné kožené kabelky, šatky, doplnky, módu a vône. Pre Hermès sa dobrodružstvo parfumov začína v roku 1951 s vôňou Eau d'Hermès, ktorú zložil Edmond Roudnitska, jeden z najväčších tvorivých umelcov vo svete vôní.

 

O desať rokov neskôr, po vytvorení Calèche, nádhernom luxusnom ženskom parfume, potvrdil Hermès účasť v remesle tvorby parfumov. Od tej doby, vôňa nasledovala vôňu, pod ktoré sa podpísali veľké mená parfumárskeho dizajnu. Príchod Jeana-Claude Ellena, v roku 2004, do dielne Hermès, bol rozhodujúci krok. Jeden z troch najlepších parfumárov na svete, ako umelec emócií čuchu, estét, ktorý ide nad rámec rozsahu a materiálu, zdieľa pre Hermes svoj zmysel pre tvorbu unikátnych a jedinečných parfumov. Od roku 2016 je dvorným nosom Hermés jedna z najtalentovanejších parfumárok súčasnosti a zároveň prvá žena v histórií vôní Hermés - Cristine Nagel, čo potvrdzuje vysokú úroveň značky. Na celom svete si totiž len 5 domov platí svoje vlastné nosy. Je to Chanel, Hermes, Guerlain, Patou a Cartier. Zaisťujú si tak jedinečnosť svojich výtvorov. Vývoj jedného parfumov trvá zhruba až dva roky. Cristine je autorkou viacerých kultových parfumov pre slávne značky ako Cartier Eau de Cartier, Christian Dior Miss Dior Cherie, Giorgio Armani Si, Dolce & Gabbana The One for Women, Jimmy Choo Flash, Lancome Hypnose Senses, Versace Woman, Narciso Rodriguez for her, Lagerfeld Femme, The Different Company Nuit Magnétique a ďalšie.