TOKIO. Sedemdesiatročnú Japonku Čisako Kakehiovú, prezývanú "čierna vdova", odsúdili v utorok na smrť za vraždy jej manžela a dvoch ďalších partnerov a za pokus o vraždu štvrtého. Zločiny páchala v rokoch 2007-13. Informovali o tom miestne médiá vrátane tlačovej agentúry Kjódó a verejnoprávnej stanice NHK.

 

Ľudia čakajú pred súdom v Kjóto na vynesenie rozsudku.  Foto - TASR/AP

 

Mužom dala vypiť kyanid

Kakehiovú odsúdil na smrť okresný súd v meste Kjóto. Jej tím obhajcov uviedol, že nie je vinná, lebo na to nie je dostatok vecných dôkazov. Obhajcovia vyhlásili, že z dôvodu demencie (slabomyseľnosti) by nemala niesť zodpovednosť. "Vo všetkých štyroch prípadoch dala obvinená vypiť obetiam (jed) kyanid so zámerom usmrtiť ich," povedala sudkyňa Ajako Nakagawová na súde.

Kakehiovú zatkli v novembri 2014 pre podozrenie zo zavraždenia jej manželka Isaa kyanidom. Keď sa v júni začal jej súdny proces, Kakehiová odmietla hovoriť, ale neskôr sa priznala, že Isaa zabila v decembri 2013, mesiac po ich svadbe. Kakehiová uviedla, že Isao sa o ňu po finančnej stránke nestaral a mal aj inú ženu, s ktorou randil.

 

 

Zadĺžila sa na burze

"Po našej svadbe mi nedával žiadne peniaze," povedala obžalovaná na súde v júli, napísali noviny Japan Times. "Nemám v úmysle tajiť svoju vinu. Ak ma zajtra odsúdia na smrť, zasmejem sa tomu a potom zomriem," dodala.

Japonské médiá dali Kakehiovej prezývku "čierna vdova" podľa samičky pavúka, ktorá po spárení samca zabije - alebo tiež "jedovatá pani". Kakehiová mala svadbu alebo chodila s vyše desiatkou mužov a zdedila po nich približne miliardu jenov (8,8 milióna dolárov), pričom prostredníctvom zoznamovacích agentúr vyhľadávala práve bohatých mužov. Ale po pokusoch o špekulácie s akciami na burzách a o futuritné obchody skončila zadlžená, približuje agentúra DPA.

 

Prečítajte si aj Krásna žena v Ázii? S bielou pokožkou a veľkými očami