Určite si užívate príjemne teplé a bez dažďové dni tohtoročných letných prázdnin. Pravdepodobne sa už tešíte na dovolenku k moru alebo aspoň na túru do Vysokých Tatier, prípadne na pár týždňov voľna, pokoja, ticha a samoty pri záhradkárčeniu na chalupe.

Radujete sa z dlhých chladných večerov, chodíte s priateľmi na prechádzky a využívate letné terasy reštaurácií. Randíte, prechádzate sa s bosými nohami po rannej rose, opaľujete sa, trávite popoludnie slnením na pláži, kde sa plný očakávania tešíte na západ slnka, prežívate chvíle plné romantiky, zábavy a hravosti…

Taktiež pri každej príležitosti chcete vyzerať dokonale. Nevystačíte si len s párom náušníc, zlatým príveskom a svadobnou obrúčkou ako počas všedných zimných dní. V lete ukazujete viac kože a je teda ten správny čas i na viacej ozdôb. Veď leto je k tomu ako stvorené! Všimnite si, ako sa slnečné lúče odrážajú v drahých kameňoch, ako v nich zažínajú iskru a dodávajú im úplne nový rozmer.

 

 

Aj móda našla nový rozmer vďaka inšpirácii v starších obdobiach, ktoré sú dnes znovu trendy. Určite máte už nové štýlové a orientálne voľné nohavice, prípadne trendové šaty na štýl hippie, rozpustené dlhé vlasy a k dokonalosti vám už takmer nič nechýba. Naozaj? Samozrejme máte sexi slnečné okuliare, bez ktorých ako keby ani leto nebolo. K vášmu outfitu chýba už len pekný trblietavý klenot, ktorý zvýrazní vaše krásne oči, nádherné vlasy a krásne pery. Aké šperky sa hodia k letu a k vašim outfitom?

Možností je veľa, ale najčastejšie sa nosia výrazne dlhé visiace náušnice, ligotavé náramky, statement náhrdelníky, výrazné strieborné i zlaté prstienky s trblietavými kameňmi, originálne moderné brošne, prípadne starožitné medailóny, ktoré sa dajú otvoriť a môžete si do nich schovať fotku, jemné retiazky, zložité prívesky, štýlové hodinky s kovovým i koženým remienkom… Ponuka je neskutočne široká a vy sa môžete skutočne pobaviť na stále nových a unikátnych kombináciách na každý ďalší deň.

 

 

 

Hitom tohto leta je trend mixovania a miešania šperkov. Nebojte sa preto postaviť tradíciám a noste spolu striebro i zlato vo všetkých odtieňoch, už neplatia poučky, že je vhodné nosiť iba kov jednej farby! Všimli ste si, ako sa roztrhlo vrece s takzvanými bicolor hodinkami? Vrstvite náramky alebo náhrdelníky.

Ak vás fascinujú jemne prepracované klenoty z čias kráľovnej Viktórie, tak by ste mali vedieť, že leto 2016 im praje. Secesný dizajn náušníc a príveskov nádherne vynikne na opálenej koži - najlepšie pokiaľ zvolíte drahokam vo farbe svojich očí. Trendu odhalených ramien lichotia kruhové náušnice v ušiach; ak siahnete po tých z ružového zlata, budete vyzerať ako z obálky módneho magazínu. Myslite na to, že fantázii sa medze nekladú a originalita sa cení a vyzdvihuje.

 

 

 

Jediné, čo porušuje pohodu a ľahkosť leta, je potreba zvýšenej starostlivosti o svoje šperky. Predsa len strieborným prsteňom slaná morská voda môže ublížiť. Náušnice si veľmi nerozumejú s chlórom a ďalšími chemikáliami v bazénoch. Náhrdelníkom nerobí veľmi dobre náš pot. Nechcete si svoje obľúbené klenoty zničiť a poškodiť? Tak si ich odkladajte pred športom i kúpaním do pôvodnej krabičky alebo do papierovej vreckovky, ktoré si potom zabalené môžete vložiť do peňaženky alebo kabelky.

Pokiaľ ste sa celý deň opaľovala alebo prechádzala po meste, nezabudnite večer šperk utrieť mäkkou handričkou a perly guľôčku po guľôčke raz za čas naolejujte. Potom prstienok zo zlata i striebra rovnako ako ostatné šperky rýchle odložte do šperkovnice. Ak budete mať pocit, že striebro vám černie a zlato stráca lesk, vyskúšajte niektorý z tipov na domáce čistenie, alebo klenot zverte na vyčistenie dôveryhodnému zlatníkovi. Neváhajte investovať do drahých kovov a hypoalergénnych materiálov, pretože lacná bižutéria v horúcich dňoch často spôsobuje rôzne vyrážky a zápaly.

Leto je jedným z najkrajších ročných období a k noseniu šperkov priam vyzýva. Neodmysliteľne patria k sebe tak ako siamské dvojčatá. Veď holé ruky, odhalená ramená, hlboké výstrihy, opálené ruky, vyčesané vlasy, ľahké a priedušné šaty sú dokonalým spojencom ku lesklým kovom a trblietajúcim sa kameňom.