Mnohí moji kamaráti si po prečítaní titulku možno budú myslieť, že som sa pomiatla na rozume a zamilovala sa do toho slovenského. No, to by som musela prejsť najskôr nejakou totálnou zmenou osobnosti alebo úplne stratiť súdnosť. Ja milujem toho kanadského. Naozaj úprimne a silno. Tak, ako mnohé ženy sveta. Prečo? Lebo je múdry, pekný, je gentleman, je dobrý otec a verný manžel. Lebo je rozumný a má dobré argumenty. Pretože vyštudoval francúzsku literatúru a pracoval ako učiteľ. Je vzdelaný a verejne hovorí o tom, aké je vzdelanie dôležité.

Je feminista a verí, že ženy by mali mať rovnaké platy a práva. Nediskriminuje. Neútočí na slabých, na tých bez domova, ani na tých s inou orientáciou. Justin Trudeau sa nebojí zúčastniť na gay pride a pochodovať spoločne s homosexuálmi. Je to premiér, ktorý si obuje gumáky a ide pomáhať ľuďom v boji s povodňami. Zastane sa utečencov, aj slobodných matiek.

 

Foto - TASR/AP

 

Justin Trudeau je muž so všetkým, čo má muž mať. Nemá nezdravé ego, je milý, priateľský, nezazerá ako Trump, neklame. Hovorí na rovinu a úprimne. Dokáže žartovať a jeho úsmev mu pomáha získať si srdcia ľudí. Svoje dieťa v pohode vezme do práce a pokojne sa tým pochváli na sociálnej sieti. Nie je macho. Zastáva sa žien v biznise, aj v politike a verím, že žiadnu by z parlamentu nevyhodil, len preto, že je čerstvou mamou.

Fotí sa s bežnými ľuďmi na ulici, má rád zvieratá. Nehanbí sa obuť si ponožky s motívom hviezdnych vojen, aby vzdal hold tejto slávnej ságe. Dokonca ich hrdo zavesí na twitter. Je prirodzenou celebritou, ktorá baví svet len tak. Má super vlasy a slávne priezvisko. Jeho otec Pierre bol v minulosti tiež kanadským premiérom a významným politikom. A jeho syn ide v jeho šľapajách, dokonca to vraj robí ešte lepšie. Justin Trudeau rozumie tomu, aký je dnešný svet a vie, že pred problémami nemôžeme zatvárať oči.

Z Justina je namäkko vojvodkyňa Kate, fandí mu britská kráľovná Alžbeta a úsmev vyčaril aj na tvári zachmúrenej a prísnej Angely Merkelovej. Všade ho sprevádza manželka Sophie, s ktorou chodil od strednej školy a spoločne vychovávajú tri deti. Napriek tomu, že je liberálnym politikom, jeho život je pomerne konzervatívny. Nesprevádzajú ho žiadne škandály. Chcela by som, aby si z neho politici dokázali zobrať príklad. Aby dokázali byť aspoň trochu ako on. Ak existuje krajina, do ktorej by som sa chcela presťahovať, je to Kanada. Práve preto, aký človek ju vedie. Kanaďania musia byť ľudia so srdcom na správnom mieste, keď si ho vybrali za svojho premiéra.

Prečo píšem práve o svojom obdive k Justinovi Trudeauovi? Lebo sa už nedokážem pozerať na tú znôšku arogancie, primitívnosti a hulvátstva, ktorá sa objavuje v našom parlamente a vo vláde. Keď niekto o tých našich politikoch dokáže povedať niečo aspoň trochu pekné, tak nech to urobí. Ja už nedokážem. To, s akou bohorovnosťou a spupnosťou pristupujú k riadeniu tejto krajiny, je nonsens. Ak sme schopní len trošku čítať reč tela, tak nám je jasné, že pred sebou nemáme vyrovnaných a dobrých ľudí. Nemáme pred sebou zdravých ľudí, ľudí, ktorí dokážu zvládať riadenie štátu. Ako to, že nám to nevadí? V Prahe tento týždeň vyšlo na Václavské námestie dvadsať tisíc ľudí, aby protestovalo voči hlúposti a arogantnosti politikov. Prečo sme my stále ticho a na protest nás ledva príde pár tisíc? Na protest, ktorí za nás dospelých musia zorganizovať naše deti, ktorým to zdá sa jedno nie je.

Kanadský premiér Justin Trudeau vraj ako školák dostal bitku od Matthewa Perryho - Chandlera z Priateľov, ktorý sa k tomu po rokoch priznal. Trudeau ho zo žartu vyzval na súboj a odplatu. Uvidíme, či k tomu príde, ale keďže Justin kedysi boxoval, Chandler by sa mal začať báť. Ja by som kanadského premiéra rada poprosila, že keď už bude vo švungu, nech príde na Slovensko. Adeptov na pár faciek je tu dosť. 

.

Prečítajte si aj Kostlivci v mobiloch