Má niekoľko dní po termíne, ale aj tak prišla do pôrodnice na bicykli spolu so svojím partnerom a časťou rodiny. „Je krásny deň na bicyklovanie i na to, aby sme privítali nášho prvého potomka,“ napísala podľa Guardianu na instagrame novozélandská ministerka pre ženy a rovnosť Julie Anne Genterová (38). Svoje prvé dieťa porodí v rovnakej auklandskej nemocnici kde v júni rodila premiérka Jacinda Ardernová.  

 

 

Ministerka: Mať dieťa a kariéra je v poriadku 

Na bicykli jazdí ministerka zo Strany zelených stále, neprestala ani počas tehotenstva. Vyznáva nielen cyklistiku, ale aj ženskú emancipáciu. Jedno z jej volebných hesiel bolo: starí bieli muži nech uvoľnia miset iným.

„Myslím si, že je dôležité, aby ženy a dievčatá u nás aj vo svete vedeli, že je v poriadku mať dieťa a kariéru, že vek nie je vždy prekážkou tehotenstva. Mám skoro štyridsať a toto je moje prvé dieťa,“ povedala počas tehotenstva.  Ministerka prekročila 42. týždeň tehotenstva a lekári jej zrejme pôrod vyvolajú.

 

 

Detský kútik v parlamente

Rodiť bude v rovnakej pôrodnici ako premiérka, ale ešte nie je jasné, či sa do úradu vráti rovnako ako predsedníčka vlády po šiestich týždňoch, keď ju na materskej vystriedal jej partner.

Priniesť dieťa napríklad na rokovanie parlamentu mať nebude. V novozélandskom parlamente vzniká nový detský kútik, ktorý budú využívať zamestannci malých detí.