Určite si netypnete, v akom kontexte tento výrok padol. Keď som zistila, že od nadriadeného muža, ktorý toto venoval svojej podriadenej kolegyni, s ktorou odmietal zdieľať detaily práce, skoro ma vykotilo!

No áno, môžme si povedať, že toto hovorí hlavne o ňom. Že je idiot, podľa mňa s prehľadom chápeme. Pochopiť sa nedá, že takýto človek JE (v pozícii manažéra)!!!

Môj kamarát má malého syna. Keď mi doopisoval, koľko ráno trvá, kým si ten malý hajzlík natiahne ponožku, ako ho naháňa robiť si úlohy a podobne, s vážnym výrazom na tvári vyhlásil "nepochopím, ako môžu svetu vládnuť muži. Trojročné dievčatká majú viac životného chochmesu, ako 8ročný chalan"!

Za posledné týždne som sa dozvedela, že je v mužskom heteráckom svete zlé, ak:

- ste žena

- vyzeráte na svoj vek mlado

- ste príliš pekná

- ste príliš sexy

- máte ciele, lebo vtedy ste ambiciózna bitch

- nemáte ciele, lebo pôsobíte lenivo

- máte ostrý názor, vtedy ste feministka

- máte tetovanie, to majú len bezduché kreatúry

- máte výstrih, ergo provokujete

- prídete s nápadom

- s ním náhodou neprídete

- veľa študujete a to sú náklady

- inovácia z vášho pera znamená "pokazenie dobrého mena", lebo inovácia je risk

- máte deti

- nemáte deti (čo ste to za ženu!!!)

- ste staršia

- nekráčate s davom

- ste na svoju inakosť hrdá

- chcete viac peňazí -...

Zvyšok nechám doplniť vás.

Nevravím, že sa to deje plošne. Žiadna téma sa nedá paušalizovať. Poznám kopec korektných mužov, mužov feministov, ukážkových predstaviteľov manažmentu. Pozastavujem sa s hrôzou nad tým, že má toto niekto vôbec v repertoári a kde ho probuh jeho rodičia za mlada strčili, že z toho vyrástol takýto pablb.

Každý z nás je produktom výchovy, životných okolností a vlastných skúseností. Ale myslím, že nebudem ďaleko od pravdy, ak poviem, že to 1% DNA, ktoré nás odlišuje od opice, má kapacitu uvedomovať si dôsledky toho, čo vypustíme z úst. To percento tiež dokáže pracovať na svojich deficitoch a rásť v slušného človeka!

V prípade, že toto bude čítať jedinec, ktorý má 100% DNA spoločnej s orangutanom: teória o "nadľuďoch" tu už bola a nedopadlo to dobre! Keďže nemáte ani jedno voľné percento, ktoré vám pomôže aspoň sa zamyslieť, nebudeme čakať zázraky. Nie sme Hermiony.

Proste si vezmite banán. Strkať si do pusy "iných" je aj tak to jediné, čo dokážete.