Plesová sezóna je otvorená. Slávnostne ju včera večer odštartoval Ples v opere 2019, ktorý moderovala herečka Lucia Hurajová. Povestným úderom na gong oficiálne otvorila 19. ročník Plesu v opere výnimočná žena, špeciálna pedagogička a zakladateľka občianskeho združenia pre ľudí so spinabifida a/alebo hydrocefalus Terézia Drdulová. Sama je matkou syna s ťažkým ochorením, z ktorého je dnes úspešný mladý muž, ktorý dostal ocenenie aj od prezidenta Slovenskej republiky.
 
 

Ples v opere 2019. Pozrite si plesové róby

 
„Pozvanie otvoriť Ples v opere úderom na gong je jednou z tých situácií v živote, na ktoré sa neviete vopred pripraviť, lebo to neočakávate,“ vyjadrila svoje pocity zakladateľka Občianskeho združenia pre spina bifida a/alebo hydrocefalus a podporovateľkou prístupu zdravotne znevýhodnených detí ku kvalitnému vzdelaniu, Terézia Drdulová, ktorej nesmierne záležalo, aby nielen hostia dobročinného Plesu v opere ale i verejnosť správne pochopila, prečo na túto dôležitú úlohu vybrali práve ju.
 
"Ak dokážeme vyzbierať na Plese v opere za jeden večer približne štvrť milióna eur, tak to sú obrovské peniaze, za ktoré musíme byť účastníkom veľmi vďační. Ten hlavný účel je pritiahnuť celospoločenskú pozornosť, pretože tých tristo párov na plese nevie vyriešiť všetky problémy Slovenska. A tých je veľmi veľa. Oni vedia upozorniť a tak trocha nabudiť tých ďalších aj kompetentných, aby sa s vecami začalo robiť," povedal pre TASR zástupca hostiteľa Plesu v opere Pavol Lančarič, generálny riaditeľ Orange Slovensko.

 

Ples v opere 2019. Pozrite si plesové róby

 
História Plesu v opere sa začala písať v roku 2001. Na začiatku bol zámer nadviazať na plesovú tradíciu, ktorá sa pestovala v mestách po celom Slovensku. Dnes predstavuje toto podujatie nielen prepojenie vysokého kultúrneho zážitku a spoločenskej elegancie, ale neodmysliteľne k nemu patrí aj jeho dobročinné poslanie.
 
Na vlaňajšom 18. ročníku dobročinného Plesu v opere hostia plesu venovali historicky najvyššiu sumu - 254.620 eur. Od roku 2010 tak dobročinný Ples v opere rozdelil úctyhodných 1,8 milióna eur.