Vydavateľka známych evitoviek sa zbavila svojho stratového vydavateľstva Evitapress. Podľa sme.sk využila tzv. fúziu, keď sa niekoľko firiem zlúči do jednej. Tento postup označilo ministerstvo spravodlivosti za „špekulatívne zlúčenie firiem s cieľom zbaviť sa dlhov“.  

Ak by známa spisovateľka a podnikateľka zlúčila svoju firmu iba o deň neskôr, bolo by nezákonné a trestné. Ministerstvo totiž medzitým sprísnilo legislatívu.

 

O Evitovky sa postará Mafra

Evitovky teraz prešli pod vydavateľstvo Mafra Slovakia, ktoré vydáva časopis Evita. Jeho šéfredaktorkou je Eva Urbaníková. Podľa šéfa vydavateľstva Vladimíra Mužíka Evitapress pred fúziou vyplatila všetky dlhy.

Minulý rok musela Eva Urbaníková vysvetľovať, prečo nevyplatila honoráre viacerým svojim autorom. Na prípad upozornil Martin Petro na svojom blogu, pridali sa ja ďalší nespokojní autori a autorky.

 

 

Vraj žiadne dlhy

„Pani Urbaníková vám nič nepovie, práve som jej to zakázal. Firmu zrušila preto, lebo je to súčasť reštrukturalizácie všetkých jej firiem, ktorá prebieha v spolupráci s vydavateľstvom Mafra Slovakia,“ povedal Mužík pre denník Plus1deň. „Nezostali tam žiadne dlhy, všetko je vyplatené. Ešte vás môžem ubezpečiť, že Evita store (ďalšia Evitina firma) sa tiež zruší, to vám hovorím dopredu,“ dodal.

Na stránke finstat sa uvádza, že spoločnosť EvitaPress, s. r. o., je od 26. 1. 2018 zrušená. 

Spomínaný blog sa objavil v máji minulého roka. Vo februári nám Eva Urbaníková v krátkom rozhovore hovorila o najlepšom obodobí jej života. Po štyridsiatke sa tretíkrát stala mamou. Porodila syna Jakuba a spolu s partnerom Pawlom Twardzikom tak majú päť detí. Jej film Všetko alebo nič lámal v kinách rekordy v návštevnosti, úspešný bol aj časopis Evita.