BRATISLAVA. Film Všetko alebo nič, ktorý nakrútila režisérka Marta Ferencová podľa knižnej predlohy Evity Urbaníkovej, prekročil návštevnosť 250-tisíc ľudí, čo sa od roku 1993 podarilo iba 13 filmom. Po troch víkendoch tiež prekonal v tržbách hranicu jeden milión eur.

„Nikdy dopredu neviete, ako trh zareaguje. Či z plátna prejde na ľudí to, čo sme do  filmu vložili. Ja som si bola celkom istá celý čas, čo sme nakrúcali, ale v deň premiéry som mala stiahnutý žalúdok :) Ale keď sa spustila lavína pozitívnych ohlasov a kdekoľvek som sa pohla, ma za rukáv ťahali ženy a mali potrebu sa so mnou o  filme rozprávať, obavy sa rozpustili,“ povedala pre Ženy v meste spisovateľka a vydavateľka Evita Urbaníková.

 

Foto - Continental Film

 

Nečakajú na princa na bielom koni

Príbeh má podľa nej úspech z dvoch dôvodov. „Vo filme sa majú ľudia radi a spoločne riešia všetko, čo im život prinesie. A ženy v ňom už netrpia popoluškiným syndrómom, nečakajú na princa na bielom koni. Chcú si život riadiť po svojom, aj keď to niekedy znamená, že si ublížia :)"

Film, ktorý sa podľa Continental fIlm, drží na 1. priečke rebríčka návštevnosti kín nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, chvália na sociálnych sieťach hlavne ženy. Denník N napísal kritickú recenziu s titulkom Bestseller Evity je v kinách: Všetko alebo nič? Ďakujeme, radšej nič. „Ja, keď píšem a tvorím, vidím na druhej strane väčšinou ženy, ale ohlasy dávajú za pravdu Marte (režisérke), ktorá mi hovorila, že sa to bude páčiť aj mužom. Myslím, že sme ich dostali tým, že sme romantickú linku preložili celkom slušnou dávkou humoru. Muži z môjho okolia sa bavili,“ hovorí Urbaníková.

 

 

Funguje popri bábätku

Úspešná slovenská spisovateľka, ktorá vedia od roku 2007 svoje vydavateľstvo Evitapress a je šéfredaktorkou časopisu Evita, sa po štyridsiatke tretíkrát stala mamou. V novembri porodila syna Jakuba a spolu s partnerom Pawlom Twardzikom tak majú päť detí. Evita pracovne stále funguje naplno.

„Keby sa toto obdobie dalo zakonzervovať, hneď by som to urobila J. Bábätko do nášho domu prinieslo nehu, nijak inak to pomenovať neviem. Prácu si riešim doma za počítačom, alebo vybehnem na pár hodín tam, kde treba. V tomto veku už viem, čo je dôležité, užívam si úplne všetko. Každý deň,“ povedala Evita.

 

 

Prečítajte si aj Ste single? To neznamená, že ste na ocot