Komárno . Pôrodnicu Všeobecnej nemocnice (VN) Komárno opätovne pacientky ohodnotili v projekte Sprievodca pôrodnicami ako najlepšiu v Nitrianskom kraji. Ako TASR informovala Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa spoločnosti AGEL SK, ktorá nemocnicu manažérsky riadi, v rámci Slovenska pôrodnicu hodnotili ako tretiu najlepšiu.

Nemocnica poskytuje na gynekologicko-pôrodníckom oddelení komplexnú starostlivosť počas tehotenstva, pôrodu a v šestonedelí. "Veľmi nás potešili tohtoročné výsledky hlasovania mamičiek a sme šťastní, že nás a našu prácu ohodnotili naše pacientky najvyššou známkou spokojnosti," povedal zastupujúci primár oddelenia Zsolt Sebő.

Počet pôrodov vzrástol

V minulom roku priviedli na svet zdravotníci komárňanskej nemocnice celkom 983 detí, počet pôrodov oproti roku 2015 vzrástol o 90. Podľa námestníka nemocnice pre zdravotnú starostlivosť Rudolfa Pelikána je spokojnosť rodičiek výsledkom nikdy nekončiacej práce na dotknutých oddeleniach. "Rád by som sa v mene vedenia nemocnice poďakoval celému kolektívu gynekologicko-pôrodníckemu a novorodeneckého oddelenia, ktorí majú najväčšiu zásluhu na tomto pozitívnom výsledku," uviedol Pelikán s tým, že neustály pozitívny rozvoj úrovne poskytovaných služieb na týchto oddeleniach bude pokračovať.

 


Ilustračné foto - TASR

 

"Hodnotenie mamičiek je pre nás veľmi dôležité a rada by som vyjadrila vďaku, no musím dodať, že vďaka patrí hlavne všetkým pracovníkom oddelenia a výbornej spolupráci s naším novorodeneckým oddelením a jeho pracovníkom. Kľúčom k spokojnosti našich mamičiek je poskytovanie starostlivosti aj efektívna spolupráca a optimalizovaný systém chodu našich oddelení," dodala vedúca pôrodná asistentka oddelenia Magdaléna Szépeová.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Komárne v roku 2001 ako prvé oddelenie v Nitrianskom kraji povolilo prítomnosť otecka pri pôrode. Dnes si môže budúca mamička okrem prítomnosti blízkej osoby pri pôrode vybrať z radu služieb, vďaka ktorým bude príchod jej potomka nielen krásny, ale aj bezbolestný.

 

Prečítajte si aj Pôrodné asistentky by mali po novom fungovať v domácom prostredí