Prešovské mažoretky Diridonky získali titul majstra sveta na IV. majstrovstvách sveta (MS) v mažoretkovom športe, ktoré sa uskutočnili v dňoch 22. až 25. septembra v Chorvátsku. V súťaži bojovalo 64 mažoretkových klubov z desiatich krajín sveta. TASR o tom informovala Patrícia Nagyová z Parku kultúry a oddychu (PKO) v Prešove.

Diridonky majsterky sveta

Športový klub prešovských mažoretiek Diridoniek sa prezentoval v piatich formáciách. "Na majstrovstvách sveta sa oceňujú kluby po šieste miesto. Naše dievčatá z piatich štartov boli ocenené v štyroch kategóriách. Počas svojich tréningov urobili poriadny kus práce, čo sa odrazilo na celkovom hodnotení," uviedla vedúca prešovských Diridoniek Mária Borodáčová.

Náročná príprava i súťaž 

Na svetovom šampionáte v Záhrebe sa im podarilo presadiť a vybojovať vôbec prvý titul majstra sveta v disciplíne Mini Formation Baton Seniors v celej 25-ročnej histórii Diridoniek.

"Času nebolo veľa, len necelé tri mesiace, počas ktorých boli aj dovolenky a festival vo Francúzsku, na ktorom sme sa tiež zúčastnili. Súťaž bola veľmi náročná a dievčatá sa museli koncentrovať na každé svoje vystúpenie," doplnil štatutár OZ Diridonky Marek Tomáš. 

Prešovské mažoretky Diridonky pri PKO Prešov vznikli v septembri 1993. Za takmer 30 rokov získali množstvo ocenení z európskych, ako aj zo svetových pódií.