BRATISLAVA. V Závode na Záhorí odvolila v druhom kole volieb prezidenta SR aj najmladšia obyvateľka obce s voličským právom. Romana Valentová ho získala v sobotu, v deň svojich 18. narodenín.

 

Prečítajte si

 

Prezidentské voľby 2019 boli pre Romanu prvé

Ešte pred popoludňajšou narodeninovou oslavou si prvýkrát vyskúšala, aké je to voliť. V tom, koho podporí, mala jasno. Rovnako jasnú predstavu má i tom, prečo je dôležité zúčastniť sa na prezidentských voľbách. "Tieto voľby sú dôležité pre to, aby sa niečo v tejto krajine zmenilo," zdôraznila. 
 

Prvovolička Romana Valentová. EASYFOTO TASR - Erik Máder

 

Prezidentské voľby 2019 sú v Závode pokojné

Nová hlava štátu by mala mať podľa študentky tretieho ročníka Obchodnej akadémie v Bratislave najčistejšie úmysly, schopnosť dôstojne a správne reprezentovať krajinu a snažiť sa jej maximálne pomôcť. "Verím, že osoba, ktorú si ľudia zvolia, dokáže oprávnenosť tejto voľby," dodala Romana.

V Závode je priebeh volieb pokojný, podľa členov jednej z dvoch okrskových volebných komisií voliči prichádzajú, no rekordnú účasť v sobotu, počas ktorej aj na strednom Záhorí teplota pri bezoblačnej oblohe vystúpila na 18 stupňov, nezaznamenajú. V obci má hlasovacie právo 2369 voličov.