Kandidátka na prezidentku v druhom kole volieb Zuzana Čaputová vníma voľby s veľkým rešpektom a je úprimne zvedavá na ich výsledok. Vyhlásila to po tom, čo v meste Pezinok odvolila spolu so svojimi dcérami a partnerom.

Keďže sa pomer voličských hlasov rozdeľuje medzi dvoch kandidátov, očakáva tesnejší výsledok. "Som rada, že máme za sebou kampaň, ktorá trvala v mojom prípade desať mesiacov, a ostatné je na ľuďoch, ako sa rozhodli," povedala Čaputová.

Prezidentské voľby 2019: Zuzana Čaputová volila v Pezinku - kliknite

Svoju prezidentskú kampaň berie ako intenzívnu cestu, ktorá trvala dlhé mesiace. "Posledné týždne boli mimoriadne náročné. Súčasťou toho je aj únava," skonštatovala. Volebný deň strávi ešte s rodinou a večer sa presunie do Bratislavy na volebnú noc. Oproti prvému kolu to bude podľa nej väčšie stretnutie s jej tímom, podporovateľmi i dobrovoľníkmi. "Pozvali sme ľudí z celého Slovenska. Chceli sme si uctiť všetko, čo urobili pre kampaň," povedala. Ako podotkla, nepozývali primárne politikov.

Čaputová tvrdí, že každé voľby sú dôležité, a tak je to aj v prípade voľby hlavy štátu. "Je to príležitosť raz za čas vyjadriť svoj názor," vyhlásila.