Mala 40 rokov a myslela si, že je koniec. V tej chvíli ju život postrčil istým smerom a ona sa nechala viesť. Napokon našla svoje šťastie - svoju životnú lásku po dlhých dvadsiatich rokoch od stretnutia v Paríži. Môže sa také čosi udiať? Existuje životná láska?

Sedem listov z Paríža je skutočný príbeh Američanky, ktorá spoznala lásku k cudzincovi. A tá láska ju vlastne zachránila...

Devätnásťročná Samantha počas svojho európskeho výletu spoznala francúzskeho vedca Jean-Luca. V uliciach Paríža spolu prežili jeden deň. Po návrate domov ju čakalo sedem nádherných milostných listov.

O dvadsať rokov neskôr, keď uvažuje o rozvode a chybách, ktorých sa vo svojom živote dopustila, objaví Jean-Lucove staré listy. Je na dne a prežíva životnú krízu.

 

Neviem, ako som tú katastrofu prežila.
Poslednou kvapkou bolo to, že po veľkom prepúšťaní vo firme sa zo mňa stala výtvarná riaditeľka bez práce v Chigacu, a nové pracovné možnosti – živnostníčka alebo čokoľvek iné – boli v nedohľadne. Strašidlo dlhu na kreditke zničilo akékoľvek predstavy finančnej nezávislosti. Hnev a odpor si vybrali svoju daň na tom, čo voľakedy začalo ako šťastné manželstvo. Osem rokov som spávala v hosťovskej izbe so psom, Ikeom. Niet sa čo čudovať, že sme s mojím manželom Chrisom nemali deti, len jednu chlpatú „náhradu za dieťa“.

 

 

Samantha preto cez internet vypátra Jean-Luca, aby sa mu ospravedlnila. Puto, ktoré ich spájalo, sa veľmi rýchlo obnoví a všetko je presne tak, ako v roku 1989, keď ho opustila na vlakovom nástupišti v Paríži.

Samantha si uvedomuje, že odísť do Francúzska za mužom, ktorého pozná len z jedného vášnivého letného dňa je bláznovstvo – ale je to presne to bláznovstvo, na ktoré celý život čakala.

 

„Očarujúci príbeh a nádherný hold sile staromódnych ľúbostných listov.“
Peter Mayle, autor bestsellerov Dobrý ročník alebo Rok v Provence

 

Sedem listov z Paríža je úžasný príbeh, do ktorého sa zamilujete a ktorý dokazuje, že na pravú lásku sa oplatí čakať. „Vo svete, v ktorom zmizli ľúbostné listy a romantické predohry, je príjemné vidieť, že tieto veci stále dokážu spojiť dvoch ľudí,“ povedala Patricia Gucci zo slávnej módnej dynastie.

 

„Príbeh o druhej šanci, ktorú dala Samantha stratenej láske, poteší každého čitateľa, ktorý si aspoň raz pomyslel: „čo keby...“
Library Journal

 

Prečítajte si aj Buďte šik aj po štyridsiatke