Máme pre vás špagety so slaninou a vajcom. Skutočne desaťročiami overený recept na jednoduché a chutné jedlo, ktoré sa stalo populárnym po celom svete.

Špagety so slaninou a vajcom

Špagety so slaninou a vajcom sú voňavá chuťovka, ktorá je pripravená za pár minút. Jednoduché jedlo, ktoré zvládne aj začiatočník a výsledok majú radi deti aj dospelí.

 • Doba prípravy: 10 minút,
 • Doba varenia: 20 minút,
 • Počet porcií: 3-4 porcie,

Špagety so slaninou a vajcom sú obľúbené pre svoju vynikajúcu chuť, jednoduchosť prípravy a všeobecnú dostupnosť ingrediencií. Jednoduchá kombinácia základných surovín vytvára vynikajúcu chuťovú kombináciu. Omáčka je krémová a bohatá, no zároveň nie je príliš ťažká, čo ju robí veľmi príjemnou na chuť.

Recept na špagety so slaninou a vajcom je relatívne jednoduchý a vyžaduje len zopár bežne dostupných ingrediencií, čo z neho robí populárne jedlo na rýchle a jednoduché pripravenie doma.

Ingrediencie potrebné na prípravu týchto špagiet, ako sú cestoviny, slanina, vajcia a syr, sú bežne dostupné v obchodoch po celom svete, čo z neho robí jedno z najjednoduchších a najdostupnejších jedál.

Aj keď je základný recept na tieto špagety carbonara veľmi jednoduchý, existuje veľa spôsobov, ako si ho doma prispôsobiť svojim chuťovým preferenciám. Napríklad vieme pridať rôzne prísady, ako sú paradajky, viac cesnaku alebo hrášok.

Slanina s vajciami a špagetami

Špagety sú celkovo obľúbeným druhom cestovín. Existuje niekoľko dôvodov, prečo sú tak obľúbené:

 • Chuť: Špagety majú jemnú a príjemnú chuť, ktorá je vhodnou kombináciou pre prípravu rôznych jedál. Okrem toho, špagety sa dajú prípraviť v mnohých štýloch a spárovať s rôznymi omáčkami a prísadami, čo z nich robí vynikajúci základ pre širokú škálu jedál.
 • Pohodlnosť: Špagety sú pomerne jednoduché a rýchle na prípravu a zároveň sú relatívne lacné, čo z nich robí populárny, rýchly a cenovo dostupný obed alebo večeru.
 • Kultúrne dôležitosti: Talianska kuchyňa, v ktorej majú špagety svoj pôvod, je veľmi obľúbená a má globálne vplyv na iné kuchyne. Toto pomohlo špagetám získať popularitu a obľúbenosť po celom svete.
 • Všeobecná dostupnosť: Špagety sú bežne k dispozícii v obchodoch a reštauráciách v celom svete, čo z nich robí jednu z najdostupnejších a najrozšírenejších potravín.
 • Nutričná hodnota: Cestoviny obsahujú sacharidy, ktoré sú zdrojom energie pre telo, a sú tiež bohaté na vlákninu a niektoré minerály. Aj keď však obsahujú aj určité množstvo kalórií, toto sa dá riešiť ich umierneným príjmom.

Všetky tieto faktory spolu prispievajú k popularite špagiet a ich obľube medzi ľuďmi na celom svete. Vyskúšajte aj náš recept na šunkofleky, alebo aj recept na zapekané cestoviny so šunkou. Prípadne vyskúšajte ďalšie overené recepty ako si prirpaviť obed z cestovín. Alebo vyskúšajte ako chutí náš pečený losos. Vyskúšajte aj náš recept na zálievku na cestovinový šalát. A tu je recept na klasické šunkofleky.

Recept na prípravu špagiet so slaninou a vajcom

Ingrediencie

 • 500 g špagiet, môže byť pokojne aj iný druh cestovín,
 • 200 g slaniny,
 • 3 ks vajcia,
 • 4 strúčiky cesnaku,
 • 200g syra Eidamu,
 • 2 polievkové lyžice oleja,
 • 1/3 čajovej lyžičky mletého korenia,
 • pol čajovej lyžičky soli,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup

 1. Cestoviny uvaríme – Špagety si pripravíme podľa návodu. Scedíme a necháme odkvapkať.


   
 2. Cesnak očistíme a nakrájame slaninu - Cesnak očistíme a len rozkrojíme a slaninu nakrájame na menšie kocky.


   
 3. Nastrúhame syr – Tvrdý syr, napríkald Eidam, si nastrúhame na s hrubšom strúhadle.


   
 4. Osmažíme slaninu a cesnak – Na oleji osmažíme slaninu s cesnakom cca 5 minút. Potom cesnak odoberieme, slaninu len prevonia.


   
 5. Vajcia zmiešame so syrom – V miske zmiešame vajcia, pridáme k nim postrúhaný syr a dôkladne vymiešame.


   
 6. Dáme všetko dohromady - K slanine pridáme špagety a nalejeme zmes vajíčok a syra. Všetko dôkladne premiešame na silnom ohni cca 3-4 minúty. Na záver pokoreníme a posolíme.

Takto vyzerá výsledok, dobrú chuť. Máme pre vás aj recept na boloňské špagety. Vyskúšajte aj ďalšie naše omáčky na špagety. Skúste aj recept na pravú bolonskú omáčku.