Rýchle zapekané cestoviny so šunkou sú často doslova poklad. Pripraviť si ich netrvá dlho a výsledok je výborný. Chuť zapekaných cestovín so šunkou ocení určite každý.

Zapekané cestoviny so šunkou

Pokiaľ nestíhate pripraviť obed, ponúkame vám rýchle zapekané cestoviny so šunkou, ktoré budú milovať nielen vaše deti. Jednoduchý recept a pritom výsledok vyzerá, akoby ste s týmto jedlom dali veľkú námahu.

 • Doba prípravy: 15 min.
 • Doba pečenia: 20 min.
 • Porcií: 4 - 5

Cestoviny sú u nás veľmi obľúbený druh obeda, alebo večere. A naozaj sú chutné, nech si zvolíme akýkoľvek druh. Tie zapekané majú ale svoje špecifické čaro.

Keď zapekané cestoviny so šunkou ešte horúce vytiahnete z rúry a servírujete ešte s horúcou parou, má to svoje nezameniteľné čaro.

Určite ste už vyskúšali mnoho receptov a tento vás na prvý pohľad neprekvapí. Ale výsledok tohto je zaručený, vyskúšali sme ich osobne na členoch našej rodiny. :) Dobrú chuť.

Vyskúšajte aj tarhoňu, alebo recept na cestovinový šalát s kuracím mäsom, či cestoviny s tuniakom. Alebo aj tento recept na jednoduché bolonské špagety. Vyskúšajte aj naše špagety so slaninou a vajcom.

Ingrediencie na prípravu zapekaných cestovín

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na zapekané cestoviny so šunkou 

 1. Najskôr si uvaríme cestoviny podľa návodu, vhodné sú kolienka alebo vretená. Uvarené cestoviny scedíme.


   
 2. Nakrájame cibuľku na jemno, šunku na kocky.


   
 3. Na miernom ohni privedieme smotanu do varu a rozpustíme v nej nastrúhaný syr. Povaríme 3 minúty, vznikne nám hustá omáčka.


   
 4. Omáčku odstavíme a primiešame uvarené cestoviny, cibuľku, šunku a mrazenú zeleninu. Osolíme a okoreníme.


   
 5. Zmes dáme na pekáč. Rúru predhrejeme na 200 °C a dáme zapiecť na 20 minút. Pokiaľ vám zostal syr, alebo máte radi nivu, môžete pridať pred zapečením.

Dobrú chuť, takto vyzerá výsledok. Vyskúšajte aj náš recept na cestovinový šalát s majonézou