Práve zisťujem medzi akými dvoma priepastnými svetmi sa pohybujem a čo mi je bližšie.

Keď za mnou koncom roka prišla moja suseda a sťažovala sa na bolesti zubov, veľmi som jej držala palce, aby všetko dobre dopadlo. Je už február a suseda doteraz navštevuje zubárku, ktorá jej zakaždým uľaví od bolesti tak, že jej zub vytrhne. Moja čiperná suseda, ktorá ma vyše šesťdesiat, má hlavu plnú starosti. Za prvé, ako sa má usmievať, kým si zuby nespraví. A za druhé – odkiaľ na to zoberie peniaze.

Zrejme hlavu plnú starosti majú aj dámy z televíznych obrazoviek. Ako vyzerajú a odkiaľ na to zoberú peniaze.

Posledné dni som mala možnosť stretnúť také dámy v poľskej i v slovenskej televízii. Najmä jedna z nich ma prekvapila, akú kamennú tvár mala. Ani raz sa neusmiala, ani raz neprejavila emócie, keď sme sa rozprávali o veselom projekte.

Prečo? Prišla som na to, keď som si porovnala jej fotky – ako sa táto žena v priebehu niekoľkých rokov menila. Nuž, botox možno v niečom vzhľad vylepší, ale na druhej strane znehybní tvár. V prípade spomínanej televíznej moderátorky som mala pocit, že tato štyridsiatnička si na rokoch pridala a skôr mi pripadala ako šesťdesiatnička, ktorá prešla omladzovacou kúrou.

 

Prečítajte si

 

Možno práve pre takéto dámy sa objavila fotka Julie Roberts – bez mejkapu, s poslaním hľadať krásu vo vnútri a nie investovať len do výzoru. Pri fotke americkej herečky sa objavili aj zaujímavé komentáre. „Dovoľujeme si vstrekovať botox, hladujeme, aby sme dosiahli ideálne krivky. Za každú cenu sa chceme upraviť, ale nedá sa opraviť niečo, čo nevidno. To naše duše potrebujú pomoc. Prišiel čas, aby sme si to uvedomili. Ako môžeme očakávať, že nás niekto bude mať rád, keď samé seba nemilujeme?“.

Juliina fotka spôsobili, že niektoré poľské celebritky sa odvážili ukázať svoju tvár bez skrášľovania. „To je v dnešnej dobe fakt veľké hrdinstvo ukázať svoju pravú tvár?“ smiala sa jedna z nich, ktorá nemala problém predvádzať sa v televízii bez mejkapu.

Neviem, kto aký odkaz potrebuje, pre mňa je najsilnejší ten z môjho blízkeho okolia. Poviem vám, že mám radšej srdečný úsmev mojej susedy (aj keď ho skrýva za rukou, kým si zuby nespraví) ako nehybná tvár celebrity. Myslím, že veľa z nás by nemalo žiaden problém spraviť si fotku bez mejkapu. Trúfnete si?

 

Autorka stĺpčeka Malgorzata Wojcieszyńska.