BERLÍN. Úrady v južnom Nemecku, Rakúsku a vo Švajčiarsku v pondelok varovali pred pretrvávajúcim vysokým stupňom lavínového nebezpečenstva v severných Alpách. Počasie si v tejto oblasti vyžiadalo v uplynulých dňoch niekoľko obetí na životoch, uviedla agentúra AP.

 

Pátranie v Dolnom Rakúsku

Nemecká agentúra DPA v pondelok informovala, že v bavorskej obci Wackersberg zahynul 44-ročný muž, na ktorého spadli osnežené konáre. Zraneniam v pondelok podľahla aj žena, ktorú ešte minulý týždeň zasypala lavína vo švajčiarskom kantóne Uri. Počas uplynulého víkendu zase prišli o život pri nehodách súvisiacich s počasím v Rakúsku traja lyžiari a v Bavorsku jedna žena.  

Približne 40 záchranárov so psami zároveň naďalej pátra po dvoch osobách, ktoré sa pohybovali na snežniciach a stratili sa v horskom teréne pri obci Hohenberg v rakúskej spolkovej krajine Dolné Rakúsko, informovala rakúska agentúra APA. 

 

 

Zatvorili dolnorakúsky Hochkar

Pre vysoké riziko pádu lavín uzavreli úrady tiež horskú cestu vedúcu k dolnorakúskemu lyžiarskemu stredisku Hochkar, ktoré zároveň zatvorili. Miestnym obyvateľom i dovolenkárom zároveň nariadili, aby oblasť do konca dňa opustili. 

Pre husté sneženie uzavreli v Bavorsku viacero ciest i vlakových spojení. Vo viacerých častiach južného Bavorska i rakúskeho Štajerska boli zároveň v pondelok pre nepriaznivé počasie zatvorené školy.