Príďte koncom apríla objaviť malebné Mutěnsko, oblasť, kde nájdete stovky malých vinohradov, stovky stánkov malých vinárov aj pivníc priamo pod domami v dedinách a stovky poctivých vinárov so skvelými vínami. Na návštevníkov čaká ako vždy viac ako tridsať otvorených pivníc v obciach Mutěnice, Čejč, Hovorany a Šardice, degustácia vín priamo z rúk vinárov, cimbálka i ďalší kultúrny program. Chýbať nebudú ani krajové špeciality, ktoré pasujú k vínu.

 

 Foto - Festival otevřených sklepů

 

V cene dvojdňovej vstupenky získate degustáciu všetkých festivalových vzoriek, vstup do všetkých pivníc, tlačeného sprievodcu s podrobnými vizitkami vinárov, degustačný pohárik, štýlovú tašku, možnosť využiť festivalovú autobusovú dopravu a vstup na vybrané akcie sprievodného programu zdarma.

Jarný festival sa začína oficiálne v sobotu 22. apríla, pivnice sa otvoria od 10.00 do 21.00 hod. s následným večerným programom. V nedeľu potom pokračuje program od 10.00 do 15.00 hod., oba dva dni máte možnosť zakúpiť si vína.

Centrálne registračné miesto v Mutěniciach bude otvorené v sobotu 22. apríla medzi 8.00 a 15.00 hod. a v nedeľu medzi 10.00 a 12.00 hod. Kyvadlová doprava bude medzi obcami zabezpečená zadarmo po celú dobu festivalu.

 

 

Foto - Festival otevřených sklepů

 

Prečítajte si aj SÚŤAŽ: Vyhrajte dva lístky na festival otvorených pivníc v českom Mutěnsku

.