„Dali sme si pauzu pri vleku, zahryzla  som do jablka a jednotka v ňom aj ostala. Večer som na bowling radšej ani nešla ...“ Odpovedala jedna druhej na otázku, ako bolo v Jasnej po Novom roku. Na prvý pohľad „čistá katastrofa“, na ten druhý – jednoduché riešenie. Oprava zuba na počkanie už dávno nie je sci-fi.

Nejeden z nás pri pohľade do zrkadla opakovane konštatuje, že by mal s tým zlomeným alebo inak poškodeným zubom konečne niečo robiť. Ako sa hovorí, „strach nám nedovolí" objednať sa u zubára a dlho odsúvaný problém začať riešiť. Obávame sa bolesti, dlhého čakania na výsledok a, samozrejme, samotného priebehu zákroku. Chodiť po svete týždeň s obrúsenými zubami sa naozaj nikomu nechce!

 

 

Moderné technológie v stomatológii do značnej miery pomáhajú nielen presnejšie diagnostikovať problém, ale aj nájsť z neho východisko a praktizovať ho.

„Využívame veľa moderných technológií, spomedzi ktorých by som vyzdvihol prístroj CEREC na keramickú rekonštrukciu zuba. Prínosom tohto robota je, že nemusíme robiť provizórne riešenia a čakať na náhradu z laboratória. Priamo v ambulancii pri prvej návšteve naskenujeme situáciu v ústach a na počítači navrhneme rekonštrukciu, ktorú chceme urobiť. Pacient má možnosť vidieť 3D model. Potom CNC fréza urobí z keramického bločka kus, ktorý sa nalepí na miesto určenia. Nepotrebujeme žiadne odtlačky ani čakať týždne na hotovú prácu z laboratória. Korunku či inú náhradu vyrobíme v priebehu pár minút," vysvetľuje postup MUDr. Alexander Schill, primár Schill Dental Clinic v Bratislave a v Žiline, pričom tento systém začal na Slovensku používať ako prvý. Na týchto klinikách za viac ako desať rokov urobili prostredníctvom neho vyše 30-tisíc náhrad.

 

MUDr. Alexander SchillPrečo je CEREC výhodný pre pacienta?


1. jedna návšteva a odídeme s hotovým zubom

2. jedna injekcia

3. jedno vŕtanie

4. žiadne odtlačky

5. žiadne provizórne riešenie

6. je na nerozoznanie od vlastných zubov

7. materiál je pevný, keramický

8. má dlhoročnú trvácnosť

 

 

Pozrite si reportáž TV Nova z kliniky: