Vo veku 60 rokov zomrel na infarkt bývalý predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD). TASR to potvrdili viaceré zdroje z prostredia Smeru-SD.

Pavol Paška bol podpredsedom Smeru a bývalým predsedom NR SR v rokoch 2006 až 2010 počas prvej Ficovej vlády šéfom národnej rady. V kresle šéfa parlamentu sedel aj v rokoch 2012 až 2014.

 

Odišiel po kauze s CT

Hovorilo sa o ňom ako o jednom z najdôležitejších postáv slovenského zdravotníctva. Z veľkej politiky odišiel po kauze nákupu predraženého CT pre piešťanskú nemocnicu. Paška bol v minulosti  spolumajiteľom firmy Medical Group SK, ktorá prístroj dodala.

Pod tlakom verejnej mienky a viacerých protestoch v Košiciach i v Bratislave v noci z 15. na 16. novembra 2014 nečakane oznámil , že odstúpi z funkcie predsedu NR SR.

„Záleží mi na tomto meste, záleží mi na Slovensku a už mám dosť. Preto je tu moja manželka. Nikto mi nebude rozvracať rodinu. Preto oznamujem, že napriek víťazstvu v referende odstúpim z pozície predsedu Národnej rady, lebo chcem, aby Slovensko fungovalo ako normálna krajina, aby politiku nerobilo zopár anarchistov na uliciach,“ vyhlásil Paška v košickom štábe strany SMER.

 

Prečítajte si

Bývalá šéfka protokolu Strýčková: Paška bol skúsený, Pellegrini akčný, Danka zaujímala domáca politika

 

Kiska vyjadril úprimnú sústrasť

Rodine a príbuzným vyjadril úprimnú sústrasť prezidenta SR Andrej Kiska. „Prezidenta zaskočilo náhle úmrtie Pavla Pašku a vyjadril úprimnú sústrasť najbližším príbuzným, rodine, priateľom a známym,“ napísal Kiskov hovorca Roman Krpelan v písomnom stanovisku.