Zomrel populárny slovenský herec a hudobník Daniel Heriban. Mal iba 43 rokov. Napísal o tom portál TV JOJ noviny.sk. Podľa informácií televízie zomrel herec vo svojom dome vo Svätom Juri. Mal zdravotné komplikácie a bola k nemu privolaná záchranka, ale záchranári už mu nedokázali pomôcť.

Zomrel Daniel Heriban

Herec sa sťažoval na bolesti chrbta. Deň predtým mal byť dokonca s bolesťami v nemocnici. Privolaní záchranári mu nedokázali pomôcť. U herca došlo k zástave srdca.

Dano Heriban sa narodil 25. marca 1980 v Trnave. Po absolvovaní štúdia na Divadelnej fakulte VŠMU (2004) dostal v roku 2007 angažmán v SKD Martin, od roku 2014 bol členom Činohry Slovenského národného divadla. Spolupracoval s divadlami Aréna, Radošinským naivným divadlom, Divadlom GUnaGu, Divadlom a.ha., s Novou scénou, Mestským divadlom Žilina, Divadlom Ticho a spol. a BDNR Banská Bystrica.

Na divadelných doskách sa predstavil napríklad v inscenáciách Závisláci, Macbeth, Kubo, Sedem dní do pohrebu, www.narodnycintorin.sk a Nevesta hôľ.

Účinkoval aj v mnohých filmoch, ako napríklad Únos (2017), Sviňa (2020) a naposledy v dráme Muž, ktorý stál v ceste (2023). Zo seriálov možno spomenúť Hniezdo, Druhá šanca, Pumpa, ale televíznym divákom vari najviac utkvel v pamäti ako Ďuro Brmbalík zo seriálu Horná Dolná.

Heriban vydával aj detské pesničky

Herec a hudobník Dano Heriban bol tiež úspešným skladateľom a hudobníkom. Venoval sa tvorbe filmovej, divadelnej a detskej hudby. V roku 2018 sa rozhodol vstúpiť aj do sveta detských pesničiek, vydal svoj tretí sólový album Čosi úsmevné. Prvý album pod názvom Leporelo vydal v roku 2008 a druhý, nazvaný Na Jeden Dych, v roku 2012.

Autorsky sa podieľal tiež na hudbe k projektom Príbeh ulice, Závisláci, Ginsberg v Bratislave, k filmu Čerešňový chlapec i ďalším.

Za svoju tvorbu získal viacero ocenení - trikrát si prevzal divadelné ocenenie Dosky a v roku 2015 ocenenie OTO (Osobnosť televíznej obrazovky). Je trojnásobným držiteľom divadelných ocenení Dosky – dvakrát za svoj javiskový prednes (2012 – 2013), raz na poli scénickej hudby (2013). V rámci televízneho média získal titul OTO (2015). Hral vo filmoch, známy bol zo seriálu Horná Dolná. 

Bol dvakrát ženatý, z predchádzajúceho vzťahu má syna Thea, s druhou manželkou herečkou Kamilou Heribanovou má dvoch synov. Žil striedavo v Martine a vo Svätom Jure.