Vo veku 82 rokov zomrela v stredu americká herečka Raquel Welchová. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na jej manažéra. Welchová podľa neho zomrela pokojne po "krátkej chorobe".

Zomrela Raquel Welchová

Medzinárodným sexsymbolom sa Welchová stala po tom, ako sa objavila v bikinách z jelenej kože vo filme Milión rokov pred naším letopočtom (1966). Držiteľka Zlatého glóbusu účinkovala vo vyše 30 filmoch vrátane snímok Fantastická cesta (1966) či Traja mušketieri (1973). Objavila sa aj v približne 50 televíznych seriáloch.

Raquel Welchová pózuje fotografom v roku 1970 v Paríži. Foto - TASR/AP

Welchovej kariéra slobodnej matky v Hollywoode

Američanku často označujú za "pravzor" moderných akčných hrdiniek v hollywoodskych filmoch, dopĺňa spravodajská stanica BBC News.

Welchová sa narodila v roku 1940 ako Jo Raquel Tejadová a vyrastala v Kalifornii. V tínedžerskom veku získala niekoľko titulov krásy. Svojím imidžom sa neskôr zaoberala v knihe "Raquel: Beyond the Cleavage", v ktorej tiež píše o svojom detstve a začiatkoch kariéry slobodnej matky v Hollywoode. Welchová bola štyrikrát vydatá. Zanechala po sebe dve deti vrátane Tahnee Welchovej, ktorá je tiež herečkou a modelkou.