Jesenné obdobie je ako stvorené na večerné leňošenie pod dekou so šálkou horúcej čokolády. Spríjemniť si ho môžete pozeraním kvalitného seriálu či filmu. Inšpirujte sa naším výberom jesenných noviniek a netrávte dlhý čas vyberaním toho, čo budete pozerať. 

Blonde

Zrejme najočakávanejší životopisný film tohto roka o živote a smrti hollywoodskej hviezdy Marilyn Monroe vyjde už 28. septembra. Príbeh režíruje Andrew Dominik a je sfilmovaný podľa knižnej predlohy z roku 2000 od spisovateľky Joyce Carol Oates. 

Film je natočený z pohľadu Marilyn, ktorá svojimi slovami prerozpráva celý život. Samotnú ikonu stvárni herečka Ana de Armas. Snímku si budete môcť pozrieť na Netflixe. Aby ste si to užili v čo najlepšej kvalite, zabezpečte si dostatočne rýchly a silný internet na doma.

Enola Holmes 2

Po veľkom úspechu prvého filmu sa Netflix rozhodol dať zelenú ďalšiemu pokračovaniu. Tešiť sa môžete na slávne súrodenecké duo v podaní Millie Bobby Brown a Henryho Cavilla.

Dej druhého filmu bude založený na knižnej predlohe románu Enola Holmes Mysteries podobne ako prvá časť. 

V pokračovaní bude Enola Holmes riešiť prípady na objednávku. V jednom z nich sa bude pasovať so zmiznutím dievčaťa. Na rozlúštenie záhady bude potrebovať pomoc svojich priateľov a aj slávneho brata Sherlocka. Nenechajte si ujsť premiéru tohto filmu na Netflixe už 4. novembra 2022. 

Láska vo vile

Začiatok septembra odštartuje romantická komédia režiséra Marka Stevena Johnsona. V hlavných úlohách sa vo filme objaví hviezda seriálu The Umbrella Academy – Tom Hopper a hviezda seriálu Upírskych denníkov – Kat Graham. 

Láska vo vile rozpráva príbeh mladej ženy menom Julie, ktorá vyráža na dovolenku do Verony. Keď sa dostane do vily zistí, že je v nej už ubytovaný cynický Brit. Po tomto nedorozumení sa musia zmieriť s tým, že strávia dovolenku v romantickom meste spolu. 

Dátum premiéry na Netflixe je stanovený na 1. septembra. 

Fate: The Winx Saga (2. séria)

Už túto jeseň sa druhej série dočká aj seriálová verzia animovanej Winx Club ságy od Iginia Straffiho. Známu školu pre víly si budete môcť vychutnať v siedmich epizódach.

Po tom, ako začnú miznúť študenti zo školy, Bloom a jej spolubývajúce sa rozhodnúť prísť tejto záhade na koreň. V pokračovaní, ktoré vyjde 16. septembra na Netflixe sa môžete tešiť na nové tváre, priateľstvá i dobrodružstvá. 

Foto - pexels.com

Vampire Academy (1. séria)

Slávna televízna producentka Julia Plec, ktorá vytvorila známy seriál Upírske denníky je späť s ďalšou fantasy šou. Seriálový remake Vampire Academy prichádza po 8 rokoch od premiéry filmu s rovnakým názvom. Príbeh je založený na sérií kníh od autorky Richelle Mead. 

Vo Vampire Academy sa zoznámite s dvoma priateľkami a upírskymi internátnymi školami. Klasický príbeh o láske a priateľstve medzi ľuďmi a upírmi si môžete užiť v 10 epizódach už od 15. septembra na platforme Peacock. 

Diabol v Ohiu

Platforma Netflix sa spojila s autorkou Daria Polatin, aby sfilmovala jej knihu Diabol v Ohiu z roku 2017. Séria pozostáva z 8 epizód, ktoré vychádzajú zo skutočných udalostí. V nich sa dozviete príbeh dievčaťa, ktorému sa podarilo utiecť zo satanistickeho kultu. 

Hlavnou hviezdou seriálu bude Emily Deschanel, ktorá je známa hlavne pre svoju rolu Temperance Brennanovej v seriáli Kosti. Spolu s ňou si zahrajú aj herci, ako Sam Jaeger, Gerardo Celasco a Madeleine Arthur. Táto limitovaná séria bude vychádzať už od 2. septembra 2022.