Časté zmeny počasia, stres, veľká záťaž v práci, povinnosti doma. Ak aj tieto faktory nespôsobia rovno ochorenie, môžu mať za následok sub-optimálne fungovanie nášho organizmu. To znamená menšiu odolnosť voči mikroorganizmom a väčšiu náchylnosť na ochorenia. Súvisí s tým aj naše prehnané používanie chemikálií v dennom živote. 

Ako tomu predchádzať a ako to riešiť? 

 

Esenciálne oleje doTERRA

Počuli ste už o esenciálnych olejoch? A nie hocijakých. Najviac testovaných a podrobovaných skúškam, aby obsahovali len to, čo dáva sama príroda. Bez ťažkých kovov, bez pesticídov, herbicídov či iných vecí, ktoré je človek schopný vyrobiť či napodobniť. Esenciálne oleje doTERRA sú riešením pre dospelých i pre deti. 

Moderná veda zdokumentovala vplyv látok obsiahnutých v týchto olejoch na naše celkové zdravie. Esenciálne oleje sú tu takmer tak dlho ako ľudstvo samo. Obsahujú vysoko účinné látky, ktoré rastlinky ochraňujú voči patogénom či škodcom. Ich sila je ohromujúca, sú 50 až 70-násobne silnejšie ako samotné bylinky, sú silno koncentrované. Stačí si otvoriť fľaštičku a použiť kvapku-dve. Jednou kvapkou si dokážete navodiť účinok, akoby ste vypili množstvo bylinkových čajov.

 

Foto - doTERRA

 

Ako používať oleje doTERRA

Netreba sa báť používania, stačí začať niečím naozaj jednoduchým - jednou kvapkou. Postup prevencie pred chrípkou či inými sezónnymi hrozbami je jednoduchý: stačí si denne kvapnúť citrónový, pomarančový alebo bergamotový olej po 1-2 kvapkách do pohára s vodou a vypiť. Je to voňavá a chutná elektrónová bomba, ktorá dodá nášmu telu veľké množstvo antioxidantov a čistiacich látok. Vhodná pre dospelých aj pre deti. Zdravá alternatíva sladených zafarbených drinkov. Len čisto prírodné certifikované terapeutické oleje (CPTG) podrobené prísnym skúškam sú vhodné na vnútorné použitie, väčšina esenciálnych olejov nie.

V chladnejšom období dobre padne aj kvapka zohrievajúceho zázvorového oleja do medu, ktorý si rozpustíme v čaji. Pre pikantnejšie ochutenie medu môžeme zvoliť aj klinčekový olej. Protivirálna a protibakteriálna desiatová či olovrantová prestávka. Stačí naozaj 1 kvapka.

O naše ratolesti a drahé polovičky sa postaráme poobede, keď prídu z práce alebo zo školy. Stačí 1 kvapku Onguardu* a 1 kvapku Čajovníka (Melaleucy) zriediť s pár kvapkami jedlého rastlinného oleja* a vmasírovať zospodu do nožičky a pozdĺž chrbátika. Príjemné voňavé chvíle s najbližšími si vychutnávame láskyplnými dotykmi. Príjemné chvíle  na rozprávanie sa. 

Čajovník, OnGuard spolu s Oreganom, zriedené s 5-10 desiatimi kvapkami podkladového oleja, je vhodné použiť, keď sme sa nedostatočne ochránili a „sezónna hrozba“ nás prepadla. Zriedené a rozpustené natierame na spodok nohy a pozdĺž chrbátika. Základné pravidlo: menej je viacej. To znamená 1-2 kvapky z každého esenciálneho oleja 5 až 7-krát denne je lepšie ako 10 kvapiek naraz jedenkrát denne. Rovnako túto zmes, tentokrát bez riedenia, môžeme dať do difúzera. Difúzer je najlepší prostriedok na likvidáciu patogénov v ovzduší. Obrovská pomoc najmä v domácom prostredí, kedy zamedzíme prenosu vírusov a baktérií na ďalších členov domácnosti. Nič lepšie som zatiaľ nenašla.  

 

 

Odporúčania a tipy s doTERRA

Ak potrebujete rýchle riešenie a nemáte čas hrať sa na mastičkára, tu je jednoduché riešenie. Čisto prírodné gulôčky Onguard. Pol kvapky Onguardu v jednej gulôčke v neživočíšnej prírodnej želatíne vám dodá superrýchle a hlavne účinné riešenie pri prevencii. Ale rovnako aj pri začínajúcom chrípkovom pocite ťažkých svalov či bolesti hlavy. 

Nečakajte do večera, kým prídete domov, alebo kým uložíte deti spať. To už armáda vírusov alebo baktérii mohla založiť niekoľko divízií a nasadiť tankový prápor. Dajte si 2-3 gulôčky okamžite a zjedzte ich aspoň 10-15 kým prídete domov. Aj preto je dobrý nápad mať ich stále pri sebe.

Takže môj tip počas týchto dní: Denne si rozpustím jednu-dve gulôčky v ústach a mám skvelý obranný štít. Ak ste si gulôčky nedopatrením zabudli hodiť do kabelky a nemáte prvú pomoc pri sebe, ešte nič nie je stratené. Keď sa k nim dostanete, jednoducho si dajte aj 3-4 gulôčky každú hodinu. Keď toto budete opakovať dva-tri dni, prvýkrát v živote sa Vám môže stať, že chrípka nemusí trvať 7 dní, ale len tri.

 

Foto - doTERRA

 

Čo mi funguje, keď používam doTERRA

OnGuard mi funguje nielen ako protivírusová a protibakteriálna ochrana, ale aj ako mentálna hradba. Skúste to. Mne Onguard skvelo zaberá, keď som obklopená väčším počtom ľudí, či keď som vystavená stresu, až z toho pociťujem niekedy strach a úzkosť. Onguard mi pomáha nielen odstraňovať tento pocit, ale aj dodáva odvahu. Stačí jedna kvapka pod jazyk, do dlane, pošúchať a silno inhalovať niekoľko sekúnd. Zvyšok z dlane votrieť do vlasov, aj na „oblečené“ plecia. Urobilo sa množstvo štúdií ktoré potvrdili vplyv arómy na zmiernenie úzkosti, stresu a zlepšenie nálady.

A keď Vám zaberie táto prírodná forma, nebuďte prekvapení, príroda je mocná čarodejka. Toto je len špička ľadovca toho, čo esenciálne oleje doTERRA dokážu. A nakoniec zistíte, že táto jednoduchá prírodná a účinná forma starostlivosti o naše zdravie je to najprirodzenejšie, čo môže byť. 

Ako povedala J.K.Rowling: “Nepotrebujeme mágiu na to, aby sme zmenili svet. Všetku silu, ktorú na to potrebujeme, si už nesieme v sebe: Máme silu sa lepšie rozhodovať.” Možnosť voľby vybrať si pre seba a blízkych to najlepšie, to je to, čo spolu s prírodou prináša skutočné uzdravenie.

 

PS: oleje nepoužívať priamo na sliznice, do očí, uší. Na detskú a citlivú pokožku zriediť niekoľkými kvapkami rastlinného podkladového oleja ako jojobový, kokosový, sezamový, či iný olej, aj na varenie. Pri najmenšom pocite štípania jednoducho naneste ďalšie kvapky rastlinného oleja na miesto s EO, pre okamžitú úľavu. EO neriedime vodou.

PS2: OnGuard je patentovaná zmes Pomaranča, Eukalyptu, Rozmarínu, Škorice a Klinčeka, ktorá zamedzuje komunikácii vírusov a tým ich likviduje. Účinná protibakteriálna a protivirálna zmes.