BRATISLAVA. Pracovala v telekomunikačných službách, v bankách aj v sporiteľni, všade učila ľudí ako prezentovať služby, ako komunikovať s klientmi. Cestovala po celom Slovensku, často robila cestu z Bratislavy do Košíc alebo do Prešova na otočku.

 

„Stal sa zo mňa workoholik, pracovala som, aj keď som už nebola v práci, pracovala som, aj keď som spala a ráno som sa budila s novými nápadmi, čo v práci urobím,“ hovorí 37-ročná Ivana z Bratislavy.

 

Pracovné nasadenie nebolo jedinou príčinou, ale telo sa vzoprelo na dovolenke v Grécku, kde bola so svojím 13-ročným synom. Dostala mozgovú príhodu s krvácaním do mozgu. Mala 33 rokov. „Dva týždne som bola v kóme, keď som sa prebrala, celú ľavú polovicu tela som mala ochrnutú, na rehabilitáciách som strávila pol roka,“ hovorí.

 

Pomohla jej joga, ktorú začala cvičiť pred 14 rokmi. Vďaka nej vedela dobre dýchať a nevzdala sa. Hoci sa po roku vrátila pracovať do banky, vedela, že starý život už viesť nebude. 

 

Zo zamestnania odišla a odvtedy sa venuje intenzívne joge. Cvičí ju s deťmi, dospelými i seniormi.

 

 

Zmeniť chcela nielen životný štýl, ale aj svoj výzor. Pár dní potom, čo sme jej zmenili imidž, odišla Ivana do Indie na mesačný kurz jógy. Bude cvičiť a meditovať, aby začala iný, pomalší život.  

Foto - Ľubomíra Petrova

v spolupráci s DNJ Beauty&Style

www.dnj.sk

vlasy: Lukáš Bielka

vizáž: Lucia Woloszyn Freund