Ploché bruško bez námahy. Stačí jesť tieto tri potraviny...

Naučte sa cudzí jazyk bez námahy. Je to také jednoduché... 

Zarábajte obrovské peniaze bez námahy. Stačí tak málo... 

 

Bombastické titulky sľubujúce všetko, čo len chcete. Ako inak bez toho, aby ste museli kvôli tomu pohnúť čo i len prstom. Vyznievajú lákavo. Tak lákavo, že aj keď vieme, že reálny život funguje inak, aj tak uveríme. Aspoň na malú chvíľu. Čítame, zdieľame, skúšame. Veď čo ak by to predsa len zafungovalo?

Namiesto potu v telocvični a tvrdého odriekavania si sladkostí či večerného vyjedania chladničky, pijeme ráno teplú vodu s citrónom a pred obedom si dáme zázvorový čaj, lebo sme uverili, že vďaka tomu budeme mať ploché bruško. Ibaže aj po čase máme furt len teplú vodu v pohári, zázvorový čaj a svojich obvyklých pár kíl navyše.  

O čosi vyšší level je vzývať vesmír a písať na papier svoje želania. Vystavovať ich do okna na slniečko a veriť, že sa splnia. Že zrazu pred naším panelákom, v ktorom máme byt 2+1 na tridsaťročnú hypotéku, zastaví sťahovák a presťahuje nás do zámku. Lebo slnko zasvietilo na náš papier želaní a vesmír nám splnil, čo sme si želali. Vesmír je tu totiž len pre nás. Vznikol pre to, aby nám plnil želania. V podstate nič iné  nemá na robote - veď tie planéty sa v ňom vrtia samé, čierne diery si len tak prežívajú, čo iné by vesmír robil, ako cez slnečné lúče čítal, čo si želáme a potom to plnil.

Aj keď sme dávno dospelí, chceme veriť na svoju rozprávku. Niet dôvodu, aby sa nesplnila. Veď mnohým to už vyšlo. Ale fakt bez námahy? To asi nie. Bez námahy sa žiadna rozprávka nekoná. Alebo ako mi raz povedala moderátorka Adriana Poláková – z neba človeku nič len tak nespadne. A keď predsa, a nie je na to pripravený, mohlo by ho to aj zabiť :)

.

Prečítajte si aj Toto by som nezvládla