Najvyššie položené termálne kúpalisko v strednej Európe, legendárne kúpalisko, či prvé prírodné biokúpalisko na Slovensku. Objavte s nami 7 top menších kúpalísk na Slovensku.

Unikátne kúpaliská na Slovensku

Plážové kúpalisko Banská Bystrica

Prírodné kúpalisko s piesočnatými plážami, zeleňou, krásnym výhľadom a množstvom atrakcií vás určite nadchne. Nájdete tam 6 bazénov - plavecký, relaxačný s 2 tobogánmi a 4 šmýkačkami, olympijský i detské bazény s atrakciami. Tiež detské a športové ihriská, kde si zahráte plážový volejbal, minifutbal alebo aj tenis.

Aktuálne ceny nájdete na tejto stránke.

Plážové kúpalisko Banská Bystrica

Plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom

Tri bazény – veľký plavecký, veľký neplavecký a detský, k tomu  šmykľavky a tobogany. Areál plážového kúpaliska v Žiari nad Hronom ponúka množstvo možností, ako sa vyblázniť. Zahrať si tu môžete plážový volejbal, nohejbal, stolný tenis, bedminton aj tenis. Nájdete tu dostatok miesta na opaľovanie, k tomu šatne, sprchy, toalety a stánky s občerstvením.

Aktuálne ceny nájdete na tejto stránke.

Kúpalisko Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach

Najvyššie položené termálne kúpalisko v strednej Európe z technických príčin v roku 2001 po 65-ročnej nepretržitej prevádzky uzavreli. Unikátne funkcionalistické dielo architekta Bohuslava Fuchsa pre verejnosť opäť otvorili v auguste 2015. Kúpalisko je dokonalou symbiózou architektúry a prírody, do ktorej je včlenená. V lete sa tu schladíte v bazéne, ktorý bol čiastočne vytesaný do mohutnej skaly v kopci. Nájdete tu hlavný 33 metrov dlhý antikorový bazén s vodným gejzírom, masážnymi lavicami či divokou riekou, vírivku, slnečné terasy s ležadlami i detský bazén.

Aktuálne ceny nájdete na tejto stránke

Biokúpalisko Resort Levočská Dolina

Je jedným z najmladších kúpalísk svojho druhu na Slovensku, je navrhnuté a udržiavané ako ekologické a prírodné kúpalisko. Tvoria ho  3 nádrže – rybník, kúpacia nádrž a externá biológia. Pláž má mierne klesanie, pričom plavecká zóna dosahuje hĺbku 220 cm. V areáli sa nachádzajú 2 bufety, prezliekarne, sociálne zariadenia, pieskovisko pre deti (šmýkalka, hojdačka) a trampolína. Počas letnej sezóny sa na pódiu usporadúvajú rôzne hudobné akcie spojené s grilovaním či varením gulášu.

Aktuálne ceny nájdete na tejto stránke.

Top kúpaliská na Slovensku

Letné termálne kúpalisko v Santovke

Voda v kúpalisku pochádza z termálneho prameňa a je bohatá na minerály, ktoré majú pozitívne účinky na pohybový aparát, kožu, na reumatické ochorenia a srdcovo-cievny systém. Teplota vody je príjemná  a užijete si ju vo všetkých bazénoch - plaveckom, rekreačnom i detskom bazéne. Netradičnou atrakciou sú najmä sedavé travertínové bazéniky v štýle tureckých „pamukkale“ či masážne travertínové vodopády a masážne trysky pod prúdom termálnej vody napúšťanej priamo z prameňa. Práve z tohto legendárneho kúpaliska pochádza slávna fotografia, na ktorej Alexander Dubček skáče z mostíka do vody.

Aktuálne ceny nájdete na tejto stránke.

Biokúpalisko Krtko vo Veľkom Krtíši

Prvé prírodné biokúpalisko na Slovensku nepoužíva na čistenie vody žiadne chemické prostriedky. Vodu prečisťuje unikátny rastlinný biosystém, takže kúpanie tu je šetrné aj k životnému prostrediu. Celkové usporiadanie a dizajn biokúpaliska sú navrhnuté tak, aby harmonicky zapadali do prírodného prostredia. Sú tu plavecké, rekreačné bazény a detské bazény, všetky s prirodzenou vodou a zelenou plochou okolo. Okrem kúpania ponúka biokúpalisko aj volejbalové ihrisko či stolný tenis.

Ceny:

Dospelí 6,80€

Deti 5,50€

Rodina 15,50€

Kúpalisko v Podhájskej

Termálne kúpalisko Podhájska, ktoré je otvorené celoročne, je jedným z najviac navštevovaných kúpalísk na Slovensku. V roku 2022 kúpalisko navštívilo 540-tisíc návštevníkov, Thermal park Bešeňová navštívilo necelých 500-tisíc. Je unikátne svojou silne mineralizovanou vodou, ktorá je porovnateľná s vodou z Mŕtveho mora. Pochádza z geotermálneho vrtu z hĺbky 1 900 metrov, ešte z treťohorného žriedla. V lete si užijete zážitkové bazény s atrakciami, krásny detský bazén, či tobogány. Okrem kúpania ponúka aj služby ako hydromasáž, perličkový kúpeľ, saunu a vodoliečbu. Nájdete tu volejbalové a detské ihrisko či fitnescentrum.

Aktuálne ceny nájdete na tejto stránke.

Pozrite si aj najlepšie aquaparky na Slovensku na tejto stránke.