Najprv hľadali kozmetiku sami pre seba. “Naša rodina má veľmi citlivú, atopickú pokožku, preto sme sami dlho skúšali prírodné produkty a produkty z lekární, ktoré by nám vyhovovali. Až sme sa dostali k tomu, že sme začali s výrobou našich domácich výrobkov, čo boli v začiatkoch balzamy s bylinkami,” opisuje nápad začať podnikať Angelika. 

Foto - Bloombee

 

Prírodná kozmetika Bloombee sa vyrába ručne

Výroba v malej rodinnej manufaktúre na východnom Slovensku sa rozbehla naplno. Kozmetiku už nevyrábali len pre seba, ale aj pre známych. “To už sme vyrábali sprchovacie gély aj šumivky do kúpeľa. Darovali sme ich známym na Vianoce, na narodeniny a dostávali sme samé pozitívne ohlasy, preto sme sa rozhodli robiť to na vyššej úrovni,” hovorí. 

Dnes je Angelika Berkešová konateľkou rodinnej firmy Bloombee, ktorá vznikla v roku 2018. Všetky produkty sa tam vyrábajú ručne. 

 

Foto - Bloombee

 

“Suroviny zmiešame a všetky balenia plníme bez pomoci strojov. Podľa receptov prichystáme potrebné množstvo surovín, ručne ich zmiešame a naplníme do obalov. Hotové produkty prenesieme do skladu, kde nalepíme etikety a tu produkty čakajú na svojich nových majiteľov,” opisuje priebeh výroby. V rodinnej firme sa do výroby kozmetiky zapájajú aj ženy, aj muži.  

“Produkty sme vytvorili spolu, takže muži ovládajú aj výrobu. Zapájajú sa veľmi aktívne, od miešania surovín až po balenie. To je na tom najkrajšie, nie je to iba práca ale aj rodinný program,” smeje sa Angelika.   

 

Foto - Bloombee

 

Prírodná kozmetika Bloombee pre mužov i pre ženy

Nemajú vyhraneného cieľového zákazníka. “Sú to ženy aj muži, ktorí myslia na svoje zdravie, na zdravie ich pokožky a milujú jedinečné výrobky. Pri vytváraní nových produktov myslíme na všetky vekové kategórie, vôňe si starostlivo vyberáme, aby si medzi variatami mohli nájsť všetky zákazníci niečo pre seba,” hovorí. 

Prírodná kozmetika oslovuje všetkých, ktorým robia problém kozmetické výrobky s konzervantmi, farbivami, parabénmi a parfumáciou. “Tieto zložky pleť zbytočne zaťažujú a upchávajú póry, preto sme začali hľadať iné, kvalitnejšie alternatívy. Všetky pre nás potrebné veci už príroda dávno vymyslela, treba ich len vedieť využiť,” vysvetľuje. 

Kúpiť si produkty Bloombee nie je drahá záležitosť. “Zákazníci u nás dostanú vysokú kvalitu za zlomok ceny oproti iným značkám. Pri výrobe používame iba najkvalitnejšie prírodné oleje, maslá aj arómy,” hovorí.

Ich podnikanie má aj iný presah. Na východe Slovenska je málo pracovných miest a často zlé pracovné podmienky “Malé manufaktúry ako tá naša by mohli vytvoriť pracovné miesta pre viac ľudí u nás,” dodáva Angelika.