Bratislava eviduje podľa štatistík nárast počtu domácich aj zahraničných návštevníkov už tretí rok za sebou. Aj preto otvorila nový turistický nformačný stánok. Organizácia Bratislava Tourist Board spolu s mestskou časťou Staré mesto ho postavili na pešej zóne v centre mesta.

„Bratislava sa stáva čoraz atraktívnejšou, po dvoch rekordných rokoch nárastov počtu turistov evidujeme za prvý kvartál tohto roka naďalej tento trend a to takmer o 5 %. Zvyšuje sa nielen počet návštevníkov mesta, ale aj ich záujem o informácie a propagačné materiály. Našou snahou je byť čo najbližšie k ním, a preto sme otvorili v spolupráci so Starým mestom nový informačný stánok na Hviezdoslavovom námestí. Po hlavnom turistickom informačnom centre na Klobučníckej ulici a vstupných bodoch do mesta, ako je letisko, vlaková a autobusová stanica, osobný prístav, prístav Huma 6 a Bikepoint, ide v poradí o ôsme takéto miesto,“ uviedla predsedníčka predstavenstva Bratislava Tourist Board Alžbeta Melicharová.

 

Foto - Bratislava Tourist Board 

 

V rámci smart & green riešení má nový informačný stánok k dispozícii okrem tradičných brožúr, máp a letákov aj tablet s pripojením na internet. Jeho úlohou je ukázať návštevníkom možnosť stiahnuť si bezplatnú offline aplikáciu Bratislava city. Turisti, tak majú všetky informácie, tipy na výlety aj mapu pri sebe bez nutnosti pripojenia na internet. Dostupná je na stránke visitbratislava.com, ktorá ponúka okrem stiahnutia aplikácie aj online kúpu turistickej karty Bratislava Card.

Vzhľad stánku je totožný s inými, ktoré sú už osadené na Hviezdoslavovom námestí s rozdielom označenia typického zeleného „íčka“ a výrazným odkazom na destinačný web Bratislavy visitbratislava.com. 

 

Prečítajte si aj Strávili sme noc s vodičkou električky, ktorú si fotia aj zahraniční turisti