Pre fanúšikov kanadského speváka Bryana Adamsa, ktorí radi spomínajú na koncert pred desiatimi rokmi na východe Slovenska, máme dobrú správu. Po vypredanom koncerte s deväťtisíc tristo návštevníkmi, prichádza rocková legenda opäť so svojou šou.

Organizátori pripravujú na Slovensku v poradí štvrtý veľkolepý koncert, ktorý bude už druhýkrát v košickej Steel Aréne a to v sobotu 8. októbra 2016 o 20. hodine.

V rámci tohtoročného turné Get Up, ktoré spevák odštartoval v Austrálii, odohrá jediný exkluzívny koncert na Slovensku, pri príležitosti vydania trinásteho albumu s rovnomenným názvom, ktorý celosvetovo vyšiel v októbri minulého roka. Je to prvý štúdiový album po vydaní albumu coververzií Tracks of My Years v roku 2014.

V auguste môžete so Ženami v meste vyhrať na jeho koncert dva lístky, o ktoré budeme súťažiť.

 

 

Nové piesne

Album vznikol za produkcie Jeffa Lynneho v spolupráci s dlhoročným spolupracovníkom Jimom Vallanceom, s ktorými spevák tvoril skladbu po skladbe posledných niekoľko rokov. Ako sám Adams hovorí, vďaka tomuto skvelému partnerstvu mal dostatok času na písanie textov a z výsledku, podľa neho doteraz najrockovejšieho albumu, má príjemný bezstarostný pocit.

Obsahuje trinásť skladieb, z toho štyri akustické verzie. Na koncerte odznejú pilotný singel Brand New Day, znejúci v rádiách od septembra minulého roka, druhý rockenrolový singel You Belong To Me, či tretí v poradí Do What Ya Gotta Do, ktoré sú jedinečné práve réžiou speváka. V čierno-bielych videoklipoch vystupuje predovšetkým so svojou gitarou a ženskou múzou.

Lákadlom sú aj ďalšie songy, rockové Go Down Rockin’, či Thunderbolt, ale aj tie, v ktorých zvoľňuje tempo, napríklad Don´t Even Try, We Did It All, alebo balada Yesterday Was Just A Dream, kde v kombinácii s akustickými bonusmi je zvýraznená jeho jedinečná hĺbka a farba hlasu. Nebudú chýbať najväčšie hity za viac ako tridsaťročnú kariéru charizmatického hudobníka, ako Summer of 69, (Everything I do) I do it for you, Have you ever realy loved a women?, Please Forgive Me, Heaven, Run To You, Here I am, All For Love, Cloud Number Nine, The Best Of Me a mnohé ďalšie.

 

Bryan Adams pózuje po odhalení jeho hviezdy na hollywoodskom Chodníku slávy 21. marca 2011.

 

Desiate narodeniny

Oslavy vo východnej metropole však budú dvojnásobné. Keďže v roku 2006 spevák odohral v novootvorenom štadióne jeden z prvých koncertov, symbolicky vystúpi aj v rámci výročia 10. narodenín. Organizátori sú hrdí na to, že po exkluzívnom vystúpení a skvelej atmosfére, ktorú Bryan zanechal u fanúšikov na východe, môžu svetovú hviezdu privítať aj v rámci osláv narodenín najväčšieho východoslovenského štadiónu.

Predpredaj vstupeniek prebieha už od apríla len sieti Ticketportal online a prostredníctvom predajných miest. Lístky sa rýchlo predávajú, treba sa preto s rezerváciou poponáhľať.

Zástupca organizátora ARENA PROMOTION a generálny manažér Steel Arény Igor Havrila hovorí: „Aktuálne máme voľných posledných pár stoviek lístkov, z toho väčšina na státie. Tie stoja 39 Eur. V zadných sektoroch je cena vstupenky 52 Eur, kde je miest ešte dostatok, o niečo bližšie k pódiu je vdvoch sektoroch cena 55 Eur. Opäť sektory bližšie po oboch stranách – vľavo aj vpravo sú takmer vypredané a tie, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti stage a po bočných stranách sú úplne rezervované.

V areáli majú návštevníci k dispozícii občerstvenie v bufetoch na oboch stranách alebo v hornom bare. Pre tých, ktorí pricestujú zo vzdialenejších miest Slovenska, je ubytovanie možné vniektorom z blízkych hotelov, ako Gloria Palac, Centrum, Bristol, Privilege, Hilton a ďalšie.

 

Bryan Adams počas otvorenia svojej výstavy fotografií vo viedenskej galérii OstLicht v roku 2013. Na snímke vľavo majiteľ galérie Peter Coeln.

 

Aj úspešný fotograf

Začiatky úspešnej kariéry 57-ročného speváka Bryana Adamsa, jedného z najväčších svetových rockových umelcov, siahajú do roku 1976, kedy pôsobil vskupine Sweeney Todd. V roku 1980 debutoval albumom pod názvom Bryan Adams. V roku 1983 mal vamerickom rebríčku prvý hit Straight From The Heart ztretieho albumu Cuts Like a Knife, ktorý sa umiestnil na desiatej priečke. Kjeho diskografii patrí päť live a päť kompilačných albumov.

Za skladbu (Everything I Do) IDo It For You, ktorá bola súčasťou filmu Robin Hood – Kráľ zbojníkov, získal v roku 1992 cenu Grammy. Bol trikrát nominovaný na Oscara a päťkrát na Zlatý glóbus, ocenenie však nezískal. V roku 2011 dostal hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

Je držiteľom najvyššieho kanadského civilného vyznamenania Order of Canada, ambasádorom nadácie pre nepočujúcich Hear the World a zakladateľom charitatívnej organizácie The Bryan Adams Foundation v južnej Ázii, ale aj úspešným fotografom. Fotografie sa objavili nielen v prestížnych módnych magazínoch, ale boli aj ocenené. Vydal knihu fotografií Exposed, ktorej výťažok z predaja putoval na charitatívne účely.

Na Slovensku vystupoval prvýkrát v roku 2003 v Bratislave, o tri roky nasledovali Košice a v roku 2012 opäť v hlavnom meste.

 

Viac na www.steelarena.sk a tu.