Život napriek všetkému môže byť  rozprávka, aj keď  múdrosť ako soľ nad zlato má svoje ale... Nevadí, na rozprávky sa dá zatiaľ spoľahnúť, soľ potrebujeme, ide len o to, koľko. A to je práve otázka. 

 

Foto - Lucka

 

Keď soľ, tak nie vo vode

Čo platilo kedysi, nie je pravda dnes. Dnes sa naše stravovacie návyky zmenili. Ako sa dá v dnešnej dobe, keď ledva stíhame, dávať aj pozor na stravu a pitie? Možno si dôverčivo poviete, že ak je to v obchode, je to ok a vec je uzavretá, ale ak patríte k tým, čo častejšie využívajú výdobytky tejto doby - rýchle jedlo, polotovary, minútky, či hotové jedlá, tak zbystrite pozornosť. Aj bez dlhých analýz vám táto jednoduchá rada pomôže.

Keď ste už mali hranolčeky alebo podobné gastronomické skvosty a hryzie vás svedomie, tak si dajte na pitie čistú vodu s minimom sodíka, neprisoľujte už aspoň vodou. V popise zloženia na etikete vždy nájdete, aký obsah soli vo forme sodíka má pramenitá voda, či minerálka.

 

Foto - Lucka

 

Vodou chránite aj srdce

Ak nemáte na to špecifický zdravotný dôvod, tak určite po dobrom jedle nepotrebujete dopĺňať ďalšiu soľ vodou. Lucka pre dospelých má pre vašu starostlivosť primerané množstvo minerálov a hlavne je takmer bez soli. Odporúčaná je preto aj pri diagnózach na ochranu srdiečka, pri vysokom krvnom tlaku aj iných diagnózach. Nejde však len o „zdravie“, správnou hydratáciou so správnym zložením vody sa dostane do lepšej kondície napríklad aj vaša pokožka.

Keď už sme načali atmosféru dobrého chuťovo výrazného obeda, tak ešte jeden malý tip. Ako dezert si miesto koly môžete dať ochutenú Lucku, má totiž len 16 kcal na 100 ml, čo neznie zle a ešte si aj vychutnáte sladkosť na jazyku. Je to ľahučké ako Lucka.