Klišé, že ženy sa najviac tešia z topánok, stále funguje, rovnako ako predstava, že ženy ľahko uspokojíte pri kupovaní darčekov. Prieskum nemeckej agentúry Destatis, preto urobil prieskum: Čo si ženy  na Vianoce želajú a čo v skutočnosti dostanú, z ktorého cituje Huffington Post.

Výsledky ukázali, že sú darčeky, pri ktorých sa muži trafia a urobia svojim manželkám a partnerkám naozaj radosť. Platí to určite pri parfumoch, ktoré si želá 27,5 percentách žien a 33,8 percenta uviedlo, že na Vianoce skutočne parfum dostalo. Podobne to platí pri darčekových poukážkach: želá si ich 27,1 percenta žien a 22,9 percenta ich od partnera dostane. Podobne to funguje pri hodinkách a šperkoch – 26,2 percenta žien si takýto darček želajú, 30,1 percenta ho na Vianoce aj dostali.

S týmito darčekmi určite nič nepokazíte, ale ak by ste chceli byť originálni, tu je päť darčekov podľa Huffington Post, s ktorými môžete urobiť veľký dojem.

 

 

1. Spoločný výlet

Cesty inšpirujú a obohacujú, dokážu prekvapiť a pripraviť dobrodružstvo. Sú aj meditatívne a relaxačné. Nech vás partner vezme do romantického Talianska alebo živelného Španielska alebo na odľahlé lyžiarske chaty a svahy či do mesta, kam vás to láka oboch už dlhšie. Dobrá cesta či výlet nadchne takmer každú ženu. Spoločné zážitky navyše posilňujú vzťah: rovnako ako spomienky na to, čo spolu prežijete.

 

 

2. Wellnes ako darček

Konečne mať čas na seba, správne sa nechať rozmaznávať a hýčkať. Deň vo Welnesse je osvieženie pre telo, ducha i dušu a pre ženy je to nadčasový darček, ktorý ocenia vždy. Vo všetkých stredných i väčších mestách nájdete bohatú ponuku. Odvážni muži dokonca sprevádzajú svoje partnerky v čase, keď absolvujú masáže, aromaterapie a sauny. A korunujú oddychový deň romantickou večerou pri sviečkach. Portálov s darčekovými poukazmi nájdete veľa.

 

 

3. Niečo osobné a vlastnoručné

Ženy rady darujú vlastnoručné veci, muži naopak pohŕdajú drobnosťami z malých ručných dielní a obchodíkov. Je čas to otočiť, pretože ženy majú rady osobné darčeky, pri ktorých použijete fantáziu a kreativitu. Ak ste aj muž s dvoma ľavými rukami, vždy sa dá pre manželku alebo partnerku objednať fotoknihu alebo jej nechať niečo vyrobiť na mieru.

 

 

4. Retro je in

Hitom sú retro fotoaparáty, ktoré potešia ich nové majiteľky zvlášť aj v časoch výkonnej digitálnej techniky. Budú sa líšiť a to sa im bude páčiť. 

 

 

5. Dar pre charitu

Megatrendom v tom roku je obdarovávať iných viac než blízkych. Podľa prieskumu Spoločnosti pre výskum konzum ľudia v Nemecku dávajú menej na vianočné darčeky, ale za to viac prispievajú na charitu. Ideálny darček pre ženy je kombinácia oboch. Príspevok na finančnú zbierku na charitatívny projekt, ktorý partnerke obzvlášť leží na srdci je na Vianoce darček na nezaplatenie. 

 

 

Prečítajte si aj Tipy na darčeky pod vianočný stromček od ilustrátorky Alžbety Kováčovej

 

Podporte nás a stante sa clenkami klubu