Sedeli sme s manželom na terase istej kaviarne s pekným výhľadom. Priam očarujúcim. Najprv nám poslúžil za kulisu, aby sme si urobili fotku, potom sme pri poháriku osviežujúceho nápoja pozorovali ďalších, ktorí sa prišli fotografovať. Moju pozornosť upútal istý pár: ona – mladá, krásna čiernovláska s ideálnou postavou a on – starší od nej, celkom fešný, aj keď nie môj typ. Vidno, že mal peniaze – svedčil o tom nielen zlatý náramok na jeho ruke, či zlaté hodinky, ale aj to, že nešetril na občerstvení. V ruke držal drahý mobil, do ktorého ťukal. Dievča sedelo smutné, zamyslené. Ktovie, či vôbec ten pekný výhľad vnímalo. Len na chvíľu sa všetko zmenilo - keď si urobili selfie, vtedy sa obaja tvárili šťastne, usmievali sa a predstierali vzájomnú pozornosť. Potom krásne úsmevy zmizli a ja som opäť videla len jej smutnú tvár.

Stretla som v živote dosť dievčat, ktoré si myslia, že on sa kvôli ním zmení. „Veď mi ho závidia kamarátky, je fešák, má o mňa záujem. Aj za mňa zaplatí,“ argumentujú.

Videla som dosť trápnych situácií, keď sa také pary objavili u nás v rodine alebo v spoločnosti známych. Niekedy bolo hneď na prvý pohľad vidno, že sa k sebe nehodia. Že peniaze nie sú všetko. Že on sa v spoločnosti ani nevie správať. Ani sa do tej spoločnosti obliecť. Lebo na párty, rodinnú oslavu u babičky, alebo do kostola prísť v šuštiakoch alebo v teplákoch? Ona v krásnych šatách, lodičkách, a on? Už na prvý pohľad vidno, že to asi nebude dobré, ale poviete jej to? A keď sa on ozve, je jasné, že nielen neovláda bontón, hádam ani žiadnu knihu neprečítal. A ani sa to nehanbí povedať. Lebo on je už raz taký! On sa nebude prispôsobovať svetu, čítať knihy, učiť sa, nech sa svet prispôsobí jemu. On bude smelo kráčať a dosahovať svoje ciele. To je jeho životné motto.

Niekoho vám to pripomína? Asi je takých ľudí dosť. Mňa mrzí, že sa takí ľudia sa dostávajú do popredia. Čo tak asi cíti Melania Trumpová, keď sa jej manžel nevie v spoločnosti správať? Ona ideálne oblečená, a on neovláda ani len základný bontón a stojí vedľa najdôležitejších ľudí tohto sveta v rozopnutom saku. S tou pridlhou kravatou. Možno aj ona sa usmieva len vtedy, keď sa robia fotografie. Pozorní kameramani počas ich prvej zahraničnej cesty zachytili, že Melania nechcela manželovi podať ruku. A nie raz. Možno aj ona má toho dosť, keď sa správa hrubo. Alebo ako pomenovať jeho správanie, keď počas minulotýždňového summitu NATO odstrčil čiernohorského premiéra Duška Markoviča, aby bol on v popredí? Ten krátky zostrih hovorí za všetko. To je „popis“, ako Trump prechádza celým životom len, aby dosiahol to, čo chce. Odstrčiť niekoho, len aby bol prvým. Arogantné, hrubé správanie.

 

 

Milé dámy, keď myslíte, že ten váš „on“ sa zmení, ste na omyle. Možno si to isté myslela aj Melania Trumpová? Nie, milé dámy, keď sa to nepodarilo Trumpovým manželkám, tak sa to pravdepodobne nepodarí ani vám. Vyše 70-ročný Trump ukazuje, že peniaze a moc nie sú všetko. Nepomohli mu naučiť sa jemnosti, ani stať sa galantným. Hovorí sa, že muži pred svadbou snívajú, aby sa ich nastávajúca nikdy nezmenila, a ženy snívajú o tom, že ich muž sa kvôli ním zmení. Bohužiaľ, väčšinou muži zostávajú sami sebou. Takže, keď ho dnes vidíte sedieť na rodinnej oslave v šuštiakoch, možno ho o rok dostanete do obleku, ale keď sa ozve, všetkým bude jasné, že je to stále ten istý človek. Slová a gestá všetko prezradia.

 

 

Prečítajte si aj Ako som sa návštevou Slovenského rozhlasu preniesla v čase