WASHINGTON. Ženu, ktorá na bicykli prechádzala popri kolóne amerického prezidenta Donalda Trumpa a ukázala na ňu vztýčený prostredník, vyhodili z práce. Gesto Juli Briskmanovej zachytil fotograf cestujúci s Trumpom, ktorý sa 28. októbra vracal z golfového ihriska v Sterlingu v štáte Virgínia.

 

 

Hit na twitteri

"Prechádzal okolo a krv vo mne zovrela... iba tretina Portorika má elektrinu. Pomyslela som si, zase je na tom prekliatom golfovom ihrisku," povedala 50-ročná Briskmanová pre Huffington Post. Na druhý deň sa už fotografia po umiestnení na Twitter stala populárnou na internete. Briskmanová ju potom dala medzi svoje profilové fotky na Facebooku a na Twitteri a o celej veci upovedomila svojho zamestnávateľa - firmu Akima LLC, ktorá dohliada na vládne kontrakty.

 

 

Cyklistka má podporu Obamu

Spoločnosť matku dvoch detí prepustila iba tri dni po incidente z dôvodu porušenia svojej politiky týkajúcej sa sociálnych médií a pretože zamestnankyňa mohla poškodiť profesionálnu reputáciu firmy. Marketingová analytička sa bránila, že na stránkach jej sociálnych médií sa nespomínal jej zamestnávateľ a incident sa stal v jej voľnom čase. Agentúra DPA však pripomína, že pracovné zákony štátu Virgínia povoľujú súkromným spoločnostiam prepúšťať ľudí z akýchkoľvek dôvodov.

Podporu Juli Briskmanovej vyjadril na twitteri bývalý americký prezident Barack Obama.