Ženy, ktoré čítajú, majú niekoľko silných stránok, ktoré náročnejší muži určite ocenia. Tu je desať dôvodov, prečo sú ženy, ktoré čítajú, pre mužov veľmi príťažlivé.

 

 

1. Vedia si nájsť čas iba pre seba. Ženy, ktoré rady čítajú, dokážu stráviť dlhé hodiny osamote. Ich partneri môžu bez výčitiek pracovať dlhšie do noci alebo nerušene sledovať futbal.

 

2. Sú inteligentnejšie. Príbehy v knihách obsahujú okrem množstva nových informácií o 50 percent viac slovnej zásoby ako filmy a televízne programy. 

 

3. Sú empatické.  Vďaka množstvu príbehov, ktoré v knihách prežili, sa vedia ľahšie vcítiť do kože ostatných. Prejavia tak viac pochopenia aj pre mužské slabosti.

 

 

4. Majú lepšiu pamäť. Niektoré knihy sa čítajú týždne a pamätať si predchádzajúci dej je nevyhnutné. Muži majú vedľa seba niekoho, kto rozhodne nezabudne na narodeniny ich matky.  

 

5. Dokážu kriticky myslieť. Čitateľky vďaka prežitým príbehom disponujú silnými analytickými schopnosťami, dokážu lepšie vyhodnotiť situáciu, predvídať a nájsť správne východisko. Pre svojich partnerov sú oporou v mnohých situáciách.   

 

 

6. Chodia rady do kníhkupectva. V kníhkupectve sú muži ochotní stráviť oveľa dlhší čas po boku svojej partnerky ako v ktoromkoľvek inom obchode.  

 

7. Sú obľúbené v spoločnosti. Každý, kto dokáže stráviť hodiny čítaním príbehov iných ľudí, sa bude s rovnakou chuťou zaujímať aj o to, čo hovoria ostatní.   

 

 

8. Vybrať jej darček je jednoduché. Kniha ju poteší stále, rovnako aj vo verzii darčekovej poukážky v kníhkupectve.

 

9. Je zvedavá. Neustále baží po nových príbehoch, informáciách a zážitkoch, život s ňou rozhodne nie je nuda.

 

10. Zaujíma sa o svet okolo seba. Čitateľky kníh sú väčšinou veľmi aktívne vo svojich komunitách, navštevujú kultúrne podujatia, neboja sa diskutovať, neignorujú voľby, rady pomáhajú.

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší. 

 

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk v sieťach spoločností Orange a Slovak Telekom.