Legendárna umelkyňa s hlasom cez tri oktávy vydala 7 štúdiových albumov a len v Spojených štátoch predala viac ako 55 miliónov nahrávok. Získala šesť cien Grammy a celosvetovo predala asi 170 miliónov nahrávok.

Od polovice 80. do konca 90. rokov patrila k najpredávanejším speváčkam. Ovplyvnila celú generáciu mladých speváčok od Christiny Aquilery po Mariu Carey.

V posledných desiatich rokoch života ju ničili drogy a závislosť na nich sa podpísala aj na jej hlase. Whitney Houston našli 11. februára 2012 v hoteli v kalifornskom Beverly Hills mŕtvu. Mala 48 rokov.

 

Tu je jej desať najväčších hitov:

My Love Is Your Love (1998): číslo 4 v rebríčku Billboard Hot 100:

 

 

Queen of the Night: pesnička sa nikdy nedostala do Billboard Hot 100, ale patrí k tomu najlepšiemu na albume The Bodyguard:

 

 

All the Man That I Need (1990) z albumu I’m Your Baby Tonight sa stal No.1 v rebríčku Billboard Hot 100 a bol jej štvrtým najúspešnejším hitom vôbec. Milovala ho aj samotná Whitney Houston:

 

 

I’m Your Baby Tonight (1991): single z rovnomenného albumu sa dostal medzi 10 najväších hitov sveta a bol No.1 v Billboard Hot 100. Whitney Houston mala sedem po sebe nasledujúcich prvenstiev v singlovom Billboarde, čím prekonala rekord, o ktorý sa so šiestimi singlovými jednotkami delili The Beatles a The Bee Gees:

 

 

I Have Nothing bol ďalší veľký hit z albumu The Bodyguard. V roku 1994 si Houston vďaka albumu vyslúžila tri ceny Grammy, vrátane najprestížnejších kategórií Album roka a Nahrávka roka:

 

 

Saving All My Love for You: V roku 1986 získala tri nominácie na Grammy, pričom zvíťazila v kategórii Najlepší popový spevácky výkon ženy práve vďaka Saving All My Love for You, ktorú tiež počas šou zaspievala a za toto vystúpenie neskôr získala cenu Emmy. Bola to pesnička, ktorú si fanúšikovia žiadali prakticky na každom koncerte:

 

I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me): bol No.1 v niekoľkých krajinách a jeden z najväčších tanečných hitov:

 

One Moment in Time (1988): stala sa No.1 v Nemecku i vo Veľkej Británii, v Spojených štátoch to dotiahla na No.5:

 

The Greatest Love of All: pesnička Georgea Bensona z roku 1977 preslávila práve Whitney Houston:

 

 

I Will Alwas Love You: country verziu Dolly Paton z roku 1973 prekonala Whitney Houston vo filme The Bodygard v roku 1992. Pesnička bola rekordných 14 týždňov na čele Billboard Hot 100 a je jedným z najpredávanejších singlov všetkých čias. Soundtrack sa dostal na jednotku albumového rebríčka Billboard 200, kde s prestávkami zotrval 20 týždňov:

 

 

Prečítajte si aj Zomrela jediná dcéra legendárnej Whitney Houston