SPIŠSKÉ BYSTRÉ. V obci Spišské Bystré (okres Poprad) dostalo auto šmyk a vrazilo do skupiny 12 detí do 12 rokov: 2 sú ťažko zranené, 4 stredne a 6 je zranených ľahko. Vodič nenafúkal. Na facebooku to uviedla Polícia Slovenskej republiky. 

Pri vážnej nehode momentálne zasahujú hasiči. Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru informovala, že z doposiaľ nezistených príčin narazilo osobné auto do väčšieho počtu detí vo veku od päť do 12 rokov, pričom si udalosť vyžiadala predbežne 10 zranených. Podľa polície sa pri nehode zranilo až 12 detí. Vodič do nich narazil, lebo jeho auto údajne dostalo šmyk. Na mieste zasahuje aj Vrtuľníková záchranná a zdravotná služba (VZZS).

 

 

Vodič nie je zranený
 

Krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik pre TASR potvrdil, že podľa predbežných informácií si nehoda vyžiadala až 12 zranených detí, z toho dve sú zranené ťažko, štyri stredne ťažko a zvyšok má ľahšie zranenia. "Vodič z Kežmarku bol viac-menej bez nejakých vážnych zranení, alkohol u neho zistený nebol. Pri jazde dostal šmyk, prevrátil sa na strechu a vrazil do detí, ktoré šli okolo. Ide o rómske deti, ktoré sa tam pohybovali," priblížil Džobanik s tým, že prípadom sa bude ďalej zaoberať vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Poprade. 

V blízkosti cesty z Popradu smerom na Spišské Bystré sa nachádza rómska osada a pohyb jej obyvateľov popri vozovke je tam bežný.

 

Foto - facebook Polície Slovenskej republiky

 

Jedenásťročné dievča previezli do Košíc

Hovorkyňa VZZS Air Transport Europe Zuzana Hopjaková pre TASR potvrdila, že približne 11-ročné dievča previezli letecky s ťažkým poranením hlavy, v kritickom stave a na umelej pľúcnej ventilácii, do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. "U nás bolo ošetrených šesť detí, dve ostali hospitalizované, jedno má ťažšie a jedno ľahšie zranenia. Ostatní pacienti smerovali na vyššie špecializované pracoviská," doplnila hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda.