On mal pätnásť. Ona štyridsať. Stretli sa neďaleko Paríža na súkromnej jezuitskej strednej škole Lycée La Providence. Brigitte učila francúzsky a latinský jazyk. Okrem toho viedla aj dramatický krúžok, kde Emmanuel účinkoval. Jedna z jej dcér bola dokonca kedysi Emmanuelovou spolužiačkou. Chcel sa stať spisovateľom, jeho eseje ju tak nadchýnali, že ich čítala pred celou triedou.

„Bol jej miláčikom,“ prezradil jeden z jeho bývalých spolužiakov pre Le Parisien. Toto bol začiatok veľkej lásky učiteľky a jej študenta v meste Amiens.  

 

Brigitte Macronová.  Foto - TASR/AP

 

Ožením sa s vami, povedal učiteľke žiak Macron

Emmanuelovým rodičom sa ich vzájomná náklonnosť nepáčila. Chceli, aby sa učiteľka francúzštiny držala ďalej od ich syna. Ona im však povedala: „Nemôžem vám nič sľúbiť,“ povedala. Macronovci preto nechali svojho syna preložiť na elitné lýceum v Paríži. Brigitte neskôr prezradila Emmanuelove slová pred odchodom: „Nech urobíte čokoľvek, ožením sa s vami.“ Jeho city však napriek vzdialenosti neochabli. Často si telefonovali celé hodiny a svoj sľub dodržal. Potom ako sa Brigitte rozviedla s manželom, s ktorým mala tri deti, spečatila v roku 2007 svoju školskú lásku s Emmanuelom.

Dnes má on tridsaťdeväť a ona šesťdesiatštyri. Učenie vymenila za post poradkyne v manželovej prezidentskej kampani. Emmanuel Macron sa môže stať v druhom kole prezidentských volieb 7. mája 2017 najmladším francúzskym prezidentom a Brigitte Macronová prvou dámou Francúzska.

Obaja sa vyjadrujú o svojom partnerovi len v superlatívoch. Brigitte hovorí, že stále musí nájsť oblasť, v ktorej by Emmanuel nebol dobrý. A on popísal ich spoločnú budúcnosť. „Neskrývam ju. Je súčasťou môjho života, vždy to tak bolo. Ak ma zvolia, pardon, ak nás zvolia, bude so mnou.“

 

Emmanuel Macron s manželkou Brigitte.   Foto - TASR/AP

 

Brigitte sa učí žiť s kritikou

Potenciálna pani prezidentova je potomkom rodiny, ktorá vlastní čokoládovne v Amiens, si pozornosť a podporu Francúzov získava aj svojím humorom.  „Dúfam, že Emmanuel sa poponáhľa a stane sa prezidentom už v roku 2017, ktovie ako bude moja tvár vyzerať v roku 2022,“ povedala novinárom Brigitte podľa morgenpost.de

Pripúšťa však, že predvolebná kampaň je namáhavá a pozornosť médií obrovská. "Musím sa naučiť žiť s tým, že som kritizovaná zo všetkých strán," priznala v jednom zo svojich vzácnych rozhovorov.

Hoci ako prezidentský pár už spoločných potomkov mať nebudú, obaja chcú zamerať pozornosť na mladých. Emmanuel Macron vidí budúcnosť v investovaní peňazí najmä do školstva a bývala stredoškolská učiteľka Brigitte nie je na tom inak. „Ako učiteľka poznám mladých ľudí veľmi dobre. A myslím si, že podstatné je, aby sme stále mysleli na nich.“

 

Foto - TASR/AP.

 

Prečítajte si aj Le Penová podľa odhadov zabojuje o prezidentku, ale skončila druhá