Farbou roka 2021 bude žltá a sivá a ich odtiene, ktoré najlepšie vyjadrujú náladu budúceho roka. Za farby budúceho roka ich určila americká spoločnosť PANTONE. Ultimate Gray and Illuminating označila za dve nezávislé farby, ktoré zdôrazňujú, ako sa rôzne prvky vzájomne podporujú. 

Farba roka 2021

Sivá aj žltá znamenajú hrejivé a optimistické spojenie, ako aj silu a pozitivitu. „Je to príbeh farieb, ktorý zahŕňa hlbšie pocity premýšľania s prísľubom niečoho slnečného a priateľského," uviedla americká firma.

Žltá a sivá

Farby majú dodať ľuďom energiu a schopnosť odolať v roku, ktorý nasleduje po pandémiii koronavírusu. "Keď ľudia hľadajú spôsoby, ako sa nabiť energiou, jasnosťou a nádejou na prekonanie pretrvávajúcej neistoty, tieto odtiene uspokoja a povzbudia našu snahu o vitalitu," uviedla firma.

"PANTONE 13-0647 Illuminating je jasná a veselá žltá, jej hrejivý žltý odtieň je preniknutý slnečnou energiou. PANTONE 17-5104 Ultimate Grey je symbolom pevných a spoľahlivých prvkov, ktoré sú večné a poskytujú pevný základ. Sú to farby kamienkov na pláži a prírodných prvkov, ktorých zvetraný vzhľad zdôrazňuje schopnosť obstáť v skúške času. Ticho zaisťuje farba Ultimate Grey, ktorá podporuje pocity vyrovnanosti, stálosti a odolnosti," vysvetlila svoj výber firma PANTONE.