Idol žien každého veku uvedie prvý deň festivalu snímku Time Out of Mind, kde stvárnil hlavnú rolu. Americký herec Richard Gere prevezme na slávnostnom otvorení Medzinárodného filmového festivalu (MMF) Karlove Vary najvyššie ocenenie - a to Krištáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos svetovej kinematografii.

„Karlovarský festival predstaví Richarda Gerea dvoma snímkami, okrem filmu Time Out of Mind sa Gere v Karlových Varoch tento rok predstaví tiež v dráme Franny,“ prezradil na špeciálnej tlačovej konferencii prezident filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška.

"V sobotu večer bude v letnom kine špeciálne uvedená komédia Pretty Woman na veľkom plátne v letnom kine a v spoločnosti troch a pol tisíc ľudí, nie je nič ideálnejšie pre film."

 

 

Gerea uvidia naživo

Jeden z najuznávanejších hercov súčasnosti príde do Karlových Varov nielen pre ocenenie, jeho fanúšikovia a fanúšičky sa môžu pri troche šťastia tešiť na to, že slávneho herca uvidia na vlastné oči alebo dokonca získajú spoločné selfie. "Festival chce pri akciách a pri premietaní filmov nechať možnosť tvorcom diskutovať s divákmi, čo robí festival zaujímavým," hovorí Karel Och, umelecký riaditeľ MFF Karlovy Vary.

Richardova hviezda svieti na hereckom nebi už od konca 70. rokov. Za prvú významnú úlohu v kariére Richarda Gerea možno považovať titulnú úlohu v dráme Americký gigolo, rovnako ako úlohu vo filme Dôstojník a gentleman, ktorá mu vyniesla nomináciu na Zlatý glóbus. Úloha milionára v romantickom hite Pretty Woman mu zaistila druhú nomináciu na Zlatý glóbus a okamžite sa stal miláčikom žien a získava veľa fanúšikov.

Nemožno nespomenúť aj jeho úlohy vo filmoch Návrat Sommersbyho, Prvý rytier, Nevesta na úteku alebo v muzikáli Chicago, za ktorý získal Zlatý glóbus. Richard Gere nie je len hereckou osobnosťou - je blízkym priateľom dalajlámu, obhajcom nezávislosti Tibetu a ľudských práv. Venuje sa charite a verejne bojuje proti AIDS.

 

 

Dornan si zahrá vo filen o atentáte na Heydricha 

Ak tento rok do kúpeľného mesta na významný filmový sviatok zavítate, môžete stretnúť nielen Richarda Gerea, ale aj ďalšie hviezdy. Príde herec Harvey Keitel, ktorý sa vracia po jedenástich rokoch, v roku 2004 tu získal Krištáľový glóbus. Herec, známy napríklad z kultového Pulp Fiction, tento rok v Karlových Varoch predstaví snímku Mladosť.

Určite neprehliadnete ani herca Jamieho Dornana z filmu 50 odtieňov sivej, ktorý v kúpeľnom meste predstaví filmovým fanúšikom pripravovaný veľkofilm Anthropoid. Ten sa v lete bude nakrúcať práve v Českej republike. Pôjde o príbeh československých parašutistov a popíše dramatické udalosti okolo atentátu na Reinharda Heydricha. Krásavec z milostnej drámy si v novom filme zahrá českého parašutistu Jana Kubiša.

 

 

Karlovarský festival, ktorý tento rok oslavuje svoj 50. ročník, bude vo všetkých ohľadoch veľkolepý. Potvrdzuje to aj umelecká poradkyňa festivalu Eva Zaoralová:

„Sme radi, že sa nám to tentoraz podarilo, a že predstavíme divákom asi dvadsiatku filmov, ktoré boli nedávno uvedené na festivale v Cannes, napríklad Mladosť alebo Rozprávka rozprávok, aj v Cannes ocenený Zákon trhu."

Hlavnú znelku tento rok nakrútil minuloročný hosť festivalu Mel Gibson a po prvýkrát v histórii festivalu začnú festival 3. júla večer úplne všetci, a nielen hostia v sále Hoteli Thermal. Večierky a rôzne otváracie akcie budú po celom meste. Tí z vás, ktorí na obrovskú festivalovú party prídu ozdobení motýlikom alebo v prípade dám s na červeno namaľovanými perami, budú bojovať o špeciálne ocenenie.

Či už ste len milovníkov filmu alebo milujete neprenositeľnú atmosféru festivalového diania, či radi ochutnáte liečivé Karlovarské pramene v spoločnosti filmových hviezd, tento rok to bude stáť za to. Tohtoročný ročník je o niečo viac oslavou filmu, ale predovšetkým divákov, pretože bez nich by festival nemal žiadny zmysel.

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

 

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.