TORONTO, BRATISLAVA. Keď to video točili, všetci plakali. Nafilmovali srdcervúce zábery vyhladovaného ľadového medveďa ako sa prechádza po vysušenej pôde a zúfalo hľadá potravu. Telo má úplne vychrtlé, koža iba visí na kostiach. Pôda je úplne suchá, hoci išlo o Baffinovov ostrov, čo je kanadský arktický ostrov. Po snehu tam  nebolo ani stopy.

 

Nicklen: Takto vyzerá hlad

Fotograf National Geographic Paul Nicklen potom video zavesil na Instagram  a napísal: Takto vyzerá hlad. Pre fotografa je to dôkaz, že globálne otepľovanie ničí divokú prírodu. Video mala za tri dni milión pozretí a vyvolala 14-tisíc komentárov.

Na záveroch je vidieť, ako medveď zišiel do údolia a hľadá potravu v odpadkovom koši. Ani tam však nič nenájde a tak si vyčerpaný ľahne na zem.

 

 

Otepľovanie ničí polárne medvede

Medveď s najväčšou pravdepodobnosťou zomrel krátko potom, filmári mu nemohli pomôcť. Kŕmiť ľadové medvede je v Kanade zakázané, a ak by mu aj tak chceli pomôcť, len by predĺžili jeho trápenie, napísal Nicklen na Instagrame. Podľa neho týmto strašným spôsobom ľadové medvede vyhynú. "Pravda je, že pokiaľ sa bude Zem naďalej otepľovať, prídeme o ľadové medvede a celé polárne ekosystémy,“ napísal.

 

Prečítajte si