PARÍŽ, BRATISLAVA. Za jednu noc sú ochotní zaplatiť viac než 100 eur, aby sa vyspali. Francúzski rodičia si radšej zaplatia drahé nočné opatrovateľky, než by prebdeli noc pri bábätkách a malých deťoch, napísal web Rue 89 a citovala z neho agentúra ČTK. Službu, ktorú je možné si do výšky 7500 eur započítať si do ročnej zľavy, rodičom ponúka viacero firiem.

 

Prečítajte si

 

Skôr sa vrátia do práce

Nočné opatrovateľky fungujú od 20.00 do 6:00 hod alebo od 22:00 do 8:00 hod. Dieťa nakŕmia, prebalia a v noci strážia, ak by sa zobudilo. Často si na prácu aj načierno Francúzi najímajú prisťahovalkyne.

Mnohým ženám to pomáha, zotaviť sa i vrátiť sa skôr do práce. Juliette (30) zaplatila desať nocí stráženia rodina jej manžela. Aj vďaka tomu sa mladá žena zotavila po pôrode tak rýchlo, že sa už po troch týždňoch vrátila do práce. „Nechcela som sa šesť mesiacov trápiť únavou,“ vysvetľuje.

 

 

Nový americký trend 

Nový trend, ktorý prichádza zo Spojených štátov, má aj svojich kritikov. Podľa Sarah Bursauxovej, ktorá v Paríži pracuje ako pediatrička, nejde ani tak o problém spánku, ako skôr stratu povedomia toho, čo to znamená mať dieťa.

„Keď sa o neho nechceme starať, možno by sme si ho nemali zaobstarať,“ domnieva sa lekárka.