Na žreb víkendového súboja s Holandskom prišla Daniela Hantuchová s úsmevom, no bolo na nej badať miernu únavu. K slovenskému tímu sa pripojila v piatok ráno, predpoludním stihla absolvovať už aj prvý tréning.

„Spala som dnes štyri hodiny, tento týždeň je nesmierne nabitý. Keď mi Maťo (Lipták pozn. red.) zavolal, bola som už na ceste do Monaka. Keby som to vedela o deň – dva skôr, dali by sa veci ľahšie vybaviť, akurát deň predtým som totiž všetko potvrdila.

Ale napokon sa to nejako vyriešilo, v utorok večer sme sa definitívne dohodli, že sa pobalím a prídem. Musela som zrušiť viacero stretnutí, ale Fed Cup je Fed Cup. To je priorita,“ nezaprela Hantuchová oddanosť reprezentácii, ktorou je známa.

 

S trénerom Liptákom.   Foto - TASR/AP

 

Odložila aj oslavu narodenín

V nedeľu bude mať popradská rodáčka 34 rokov, aj plány na oslavu však museli ustúpiť reprezentačnej pozvánke: „Nuž, bolo to zariadené trošku inak, takže teraz to musíme tomu prispôsobiť,“ vravela na margo blížiacich sa narodenín Hantuchová. "Ale vždy je pocta nastúpiť v slovenskom tíme. Veľmi som sa tešila na to, že budem so všetkými tými ľuďmi a som rada, že som tu.“

Hantuchovej odrieknutý program súvisel aj s novou značkou zdravých bonbónov, ktoré sú na trhu ešte len pár dní. Spraviť im promo medzi ostatnými tenistkami zatiaľ nestihla, no pripúšťa, že aj k tomu možno dôjde.

„Vlastne len od pondelka máme produkt pripravený, takže dovtedy som nechcela ohlasovať niečo, čo som nemala fyzicky v rukách. Od začiatku týždňa máme e-shop, fičíme online a pomaličky pôjdem aj týmto smerom,“ naznačila svoju budúcnosť po tenisovej kariére.

 

 

 

Žije deň za dňom

„Je s tým veľa práce, ale veľmi sa z toho teším. Niečo som si vysnívala a konečne je to realita. Nie sú to klasické cukrovinky, sú to zdravé veci, na to som najviac dbala. Snažím sa do toho dávať sto percent, ale nie je to ľahké. Ešte stále totiž musím popritom aj trénovať a hrávať turnaje, takže hľadám taký balans, aby som sa mohla venovať obom veciam.

Neuvažovala teda ostať len pri jednej činnosti? „Samozrejme, že v takmer 34 rokoch prichádzajú aj také myšlienky, že by som sa venovala už len tomuto. Ale snažím sa brať deň za dňom, uvidíme, čo život prinesie. Pretože jedna z vecí, ktoré som sa naučila je, že plánovať niečo v živote je úplne zbytočné. Tam zhora to aj tak zariadia inak.“

Od februárového fedcupového stretnutia v Taliansku absolvovala Hantuchová turnaje v Acapulcu či Indian Wells, no aj podujatia nižšej úrovne, ktorých kvalita je odlišná od tých vrcholných. Ešte predtým sa však na Kajmanských ostrovoch zúčastnila jednej tenisovej akcie.

„Bola som na krásnej exhibícii, kde som si zahrala s Johnom Mc Enroom. Užila som si to, bol to fakt zážitok, kopec srandy. Menšie turnaje však boli tiež v istom zmysle zážitkom. Tak zlé dvorce som nikdy nevidela, dokonca som zvažovala, či na ten druhý turnaj vôbec pôjdem.“

 

Foto - TASR/AP

 

Pripravená pomôcť hrou i radami

Hantuchová v nominácii nahradila Dominiku Cibulkovú, ktorej zranenie okrem zloženia slovenského družstva zmenilo aj pozíciu favorita. Hoci na žiaden duel určená nebola, v prípade potreby je pripravená nastúpiť. Tipnúť si víťaza tohto súboja však odmietla.

„Po toľkých rokoch sú takéto tipovačky už úplne zbytočné. Keď som v tíme, vždy som pripravená hrať. Avšak akceptujem, ako sa Maťo rozhodol, je to úplne samozrejmé, ostatné hráčky sú teraz oveľa vyššie rebríčkovo ako ja. Ale som tu a babám pomôžem akokoľvek bude treba, či už na dvorci alebo mimo neho.“ 

Najskúsenejšia spomedzi Sloveniek sa nasťahovala do rovnakého hotela ako zvyšok družstva. Toto rozhodnutie kapitána Liptáka vníma ako pokračovanie budovania tímového ducha, s ktorým slovenský kolektív začal v talianskom Forli.

„Myslím, že je to super. Človek je menej rozlietaný, najmä teraz, keď sú v meste zápchy. Výborné je to i v tom, že sme tu ako tím. V Taliansku to bol výborný týždeň, som rada, že sme na to nadviazali.

Fedcupové stretnutia sú špecifické v tom, že sme spolu ako kolektív. Predsa len, tenis je individuálny šport, po celý rok chodíme z jedného turnaja na druhý len s vlastným tímom. Toto je asi ten najhlavnejší dôvod, prečo som tu. Kvôli atmosfére, ktorá je tento rok úžasná.“

 

Hantuchová,  Kučová, kapitán Matej Lipták, Šramková a Čepelová. Foto TASR  - Pavel Neubauer

.

 

Prečítajte si aj Sestra slávnej Rebeccy Šramkovej hrá doma tenis s naberačkou