S letom prichádzajú na scénu sukne, šaty, šortky a plavky. Každá z nás chce vyzerať skvelo aj v takomto odhaľujúcom oblečení. Dokonale hladká pokožka bez chĺpkov hrá rozhodne dôležitú úlohu v letnom období.

Epilácia či depilácia?

Hoci je v slovách rozdiel iba v jednom písmenku, tak čo sa týka činností, je ich rozdiel obrovský. Kým depilácia je bezbolestný proces, epilácia v závislosti od výberu prístroja občas aj zabolí. Na druhú stranu vám však epilácia zaručí dlhšie trvajúce výsledky, dokonalo hladké nohy môžete mať v rozmedzí dvoch až štyroch týždňov. 
 
Pri depilácii, čo je iba povrchové odstránenie chĺpkov, vám však oholenie vydrží iba niekoľko dní a potom musíte celú činnosť zopakovať znova. Medzi klasické metódy depilácie patrí holenie žiletkou či holiacim strojčekom alebo depilačným krémom. Holiť sa môžete nasucho či mokro, avšak pri mokrom holení odporúčame použiť holiaci gél alebo penu, ktoré celý proces uľahčia a zanechajú pokožku po holení krásne hebkú.
 
Epilácia nemusí byť vždy len bolestivým procesom. IPL epilátor (vľavo) vás zbaví chĺpkov bezbolestne. Foto - depositphotos.com
 

Ide to aj bezbolestne

 
Väčšina epilátorov funguje na princípe rotujúcich pinziet, ktoré vytrhávajú chĺpky. Pinzetové epilátory môžete používať ako na suché, tak aj na mokré holenie, v závislosti od modelu. Takáto metóda  epilácie je však bolestivá a takisto po vytrhnutí chĺpkov môže nastať začervenanie pokožky. Preto je vhodnejšie začať s epiláciou večer, aby sa podráždená pokožka mohla počas noci vrátiť do pôvodného stavu.
 
Epilácia však môže byť aj bezbolestná. Ak používate IPL epilátor, tak sa zbavíte chĺpkov nielen bez bolesti, ale aj na dlhú dobu. IPL technológia funguje na báze svetelných impulzov, ktoré prenikajú až ku korienku chĺpku. Chĺpok následne vypadne. Ošetrenie IPL svetlom je potrebné zopakovať niekoľkokrát, kým nepríde k výraznejšiemu obmedzeniu rastu chĺpkov. IPL epilátory vám zabezpečia dokonalo hladkú pokožku bez chĺpkov až po dobu 6 mesiacov.