BRATISLAVA. Je možné liečenie poškodenej DNA hudbou? Napríklad nejakou špeciálne založenou na 1500-ročných tónoch? A neprebieha náhodou oprava DNA prirodzene a neustále?

Vyliečenie poškodenej DNA a transformáciu účinkami svojej hudby sľubuje v rámci sprievodnej akcie Bioštýl a esoterika v bratislavskej Inchebe na svojej prednáške Gabriel Pospíšil.

„Telo je vybavené vlastnými, prirodzenými mechanizmami, ktoré tieto poškodenia neustále opravujú,“ vysvetľuje doktor Tomáš Ondriga, ktorý je jedným z Lovcov šarlatánov. Ide napríklad o rôzne enzýmy, ktoré dokážu vyhľadať a opraviť poškodenia DNA na základe biochemických procesov a interakcií na molekulárnej úrovni, dodáva. „Počúvanie hudby to nedokáže, je to nezmysel,“ upozorňuje.

Takáto „liečba“ nemá podľa neho síce žiadne riziká, sú to len zbytočne vyhodené peniaze. Riziko je však nepriame – ako pri iných šarlatánskych postupoch, a to strata času, upozorňuje. Človek tak môže ľahko premrhať šancu na vyliečenie. „Napríklad z vyliečiteľného nádoru sa stane počas tohto strateného času nádor nevyliečiteľný. Rakovina vám druhú šancu nedá,“ hovorí.

 

 

Hlavne netlieskať

V sále sa počas Pospíšilovej piatkovej prednášky vystriedalo okolo dvadsať poslucháčov – väčšinou dôchodcov. No našli sa aj mladší. Po úvodných slovách odložil Pospíšil mikrofón a predviedol názornú ukážku liečivých melódií na špeciálnom nástroji takzvanom vibrafóne. Ten sám zostrojil a intuitívne naladil podľa utajenej solfeggiho stupnice, ktorá má 1500 rokov.

Počas hrania si mali ľudia zavrieť oči a naladiť sa. Ľudia si mali predstavovať, že sedia v sprche a hudba na nich steká ako voda, pričom do zeme odchádza všetko zlé. „Sústreďte sa, aby to išlo do zeme, inak to slabší nachytajú,“ upozorňoval. Niektorí si spájajú palec a ukazovák do jógovej mudry.

Hrá asi tri minúty. Keď skončí, niektorí začnú tlieskať. „Netlieskajte, aby ste to neodplavili,“ varoval hneď. Mladý pár odchádza skôr – vravia, že ich presvedčil. „Cítila som najprv takú hrču v krku a potom to už bolo príjemné,“ priznáva žena. Chystajú sa kúpiť si aj cédečko s nahrávkou.

Pospíšil rozdáva bubny – každý vie totiž podľa neho hrať, ak sa naladí. Ďalších päť minút sa bubnuje.

„Presvedčili ste ma,“ vykríkol po skončení starší pán. „Myslela som na svojho brata a zrazu ho vidím vo dverách,“ hovorí ďalšia pani. „Niečo príjemné cítim,“ ozvalo sa zozadu.

Po skončení sa predávajú cédečká s nahrávkami – jedno za päť eur. Zachvíľu sú vychytané. Po ďalšie musia ísť ľudia do jeho stánku.

 

 

DNA sa kazí bežne

Poškodenie DNA je poškodenie jej štruktúry, teda napríklad zlom reťazca, chýbajúci nukleotid, jeho zmena alebo jeho zlé zaradenie do reťazca, vysvetľuje Ondriga. „Každý deň v každej bunke nášho tela vznikajú tisíce takýchto poškodení,“ hovorí. Spôsobujú ich podľa neho buď produkty metabolizmu napríklad voľné radikály, alebo vonkajšie vplyvy. Tie môžu byť chemické – napríklad benzpyrén vznikajúci pri horení cigariet, biologické – vírus HPV, alebo fyzikálne – ionizujúce žiarenie.

Prirodzené liečenie DNA Pospíšil síce pripúšťa, no vplýva na nás podľa neho veľa vecí. „Teraz sú veľké zmeny vo vesmíre, menia sa energetické toky, približuje sa fotónový pás a meníme pozíciu v Galaxii,“ vysvetľoval. Odvoláva sa na Mayov, Indov aj Slovanov. Cíti to podľa neho každý z nás a tí citlivejší sa prebúdzajú. „Toto je jedna z pomôcok, sú to barličky, nie zázračné veci, zázrační sme my,“ tvrdí.

 

 

Paranormálna výzva

Ondriga vyzval Pospíšila, aby sa prihlásil do Paranormálnej výzvy Českého klubu skeptiků Sisyfos a počas nezávislého pokusu dokázal svoje schopnosti a tvrdenia. „Kto výzvou dokáže prejsť, dostane milión českých korún a uznanie, že nie je podvodník,“ sľubuje Ondriga.

Pospíšil odmietol – nepotrebuje nič dokazovať, ani nikoho presviedčať. „Ja ponúkam pomoc a kto zacíti, že mu to robí dobre a že ju potrebuje, tak ju prijme,“ vysvetlil.

 

Prečítajte si aj Rakovinu lymfatických uzlín jej odhalili neskoro, na najmodernejšiu liečbu jej museli dať výnímku

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.