Všade čítate, že najlepšia je neperlivá voda, ale vy milujete bublinky. Koľko toho bolo popísané o tom, že bublinky nie sú v poriadku.  A aká je vlastne celá pravda o bublinkách, treba ich tak zatracovať? Faktom je, že bublinky t. j. perlivosť vo vode netreba hneď odsudzovať,  môžu vám priniesť aj niečo užitočné.

 

Koľko bublín je fajn? 

Bubliny sú nositeľom kyslosti, ich pridávanie do nápojov je jeden z faktorov, nie jediný, ktorý  ovplyvňuje celkové pH nápoja. Vždy záleží na tom, aký je nápoj na začiatku, kým sa pridá CO2, teda  perlivosť.  Ak bubliny pridáte už do nápoja s výrazne kyslým pH, jeho kyslosť ešte viac stúpne, to už nemusí byť v poriadku pre žalúdok, ale ak pridáte bubliny do zásaditého nápoja, akým často pramenitá voda je, tak bublinky pH vyrovnávajú.

Záleží aj na intenzite perlivosti. Čím je jej viac, tým kyslejšie prostredie vytvára. Na etiketách nápojov nájdete uvedené množstvo bublín ako údaj, koľko g CO2 je v litri nápoja. Čím viac CO2, tým väčší nárast kyslosti pH do nápoja.

 


Foto - Lucka.sk

 

Keď bublinky pomáhajú

Celá alchýmia s bublinami CO2 je preto jednoduchá. Ak pridávame nízku perlivosť do nápoja so zásaditým pH, akým je aj pramenitá voda Lucka, môže byť veľmi dobrým pomocníkom. Vie pomôcť ako šetrné digestívum pre lenivý žalúdok a stále sa pohybuje len veľmi jemne nad neutrálnym pH, čo je pre žalúdok veľmi šetrné a pomáha regulovať vnútorné žalúdočné prostredie. Fantastická kombinácia, ak máte pocit, že sa vám žalúdok nehýbe. Čiže tak ako všetko, aj bubliny vo vode treba posudzovať podľa toho, čo práve  potrebujete.

 

 

Najjemnejšia je dojčenská

Skúste vodu s najjemnejšou perlivosťou na trhu - Lucku dojčenskú veľmi jemne perlivú, má len 2 g CO2/l, čo je tak jemné, ako sa len dá a zároveň zostáva pocit príjemného perlivého osvieženia. Je ideálna aj pre mamičky a tehotné ženy, ktoré majú lenivé trávenie a potrebujú naštartovať trávenie bublinkami. A nakoniec ju môžete použiť aj na pitie pre dojča po vyprchaní bubliniek pomocou varu, pretože bábätká majú svoj žalúdok vo vývoji a bublinky tam na začiatku nepatria. Ak máte doma Lucku dojčenskú nemusíte extra kupovať ďalšiu vodu pre dospelých. Jedna voda pre viac ľudí a na viac použití.

Zaujímavosti: Lucka dojčenská veľmi jemne perlivá je prvou dojčenskou vodou v Európe, na pultoch predajní je už 25 rokov a má najjemnejšiu perlivosť na trhu. Jej zdroj sa nachádza v horskom chránenom území neďaleko svetoznámych kúpeľov Piešťany. Je ukrytý v hĺbke až 250 m a prvý kto sa jej dotkne, ste vy.