Jednoduché vianočné koláčiky uvedené na tomto zozname sú u nás obľúbené nielen na Vianoce, ale najma vtedy. Sú nesmierne chutné a sú zároveň považované za jednoduché z niekoľkých dôvodov.

Jednoduché vianočné koláčiky

Všetky tieto jednoduché vianočné koláčiky ponúkajú tradičnú chuť, ktorá často evokuje vianočnú atmosféru a rodinné tradície. Ich vôňa a chuť prinesú do domu ten správny pocit vianočnej pohody.

Okrem tradičnej chuti majú aj jednoduché recepty, ktoré sú prístupné nielen skúseným kuchárom a pekárkam, ale aj začiatočníkom a začiatočníčkam v pečení. To je veľkou výhodou, pretože vianočný čas môže byť hektický, a tak jednoduché recepty uľahčia prípravu.

Ďalším dôležitým faktorom je rýchla príprava týchto koláčikov. Väčšina z nich nevyžaduje dlhý čas na prípravu a pečenie, takže ich môžete rýchlo a efektívne pripraviť, čo je veľkou výhodou počas náročného vianočného obdobia. Na zozname nájdete rôzne druhy koláčov, čo dáva možnosť výberu podľa vkusu a preferencií.

Či už máte radi medovníky, linecké koláčiky, orechové rožky alebo kokosové guľky, určite si nájdete niečo, čo vám bude chutiť. Okrem výberu chutí majú tieto koláčiky aj estetický prvok. Sú často zdobené rôznymi vzormi, cukrovou polevou, orechmi, kokosom alebo čokoládovou polevou, čo im dáva atraktívny vzhľad.

To je dôležité počas vianočných sviatkov, keď sa snažíme vytvoriť špeciálnu atmosféru v domácnosti. Celkovo vzaté, tieto jednoduché vianočné koláčiky majú v sebe kombináciu tradičnej chuti, jednoduchej prípravy a schopnosti vytvoriť vianočnú atmosféru v domácnosti.

Sú ideálnym doplnkom vianočného stola a tešia sa veľkej obľube medzi rodinami a priateľmi počas tejto sviatočnej sezóny. Kompletný zoznam aj s receptami nájdete nižše, len kliknite na ten váš obľúbený koláč.

 

Zoznam 11 receptov

 1. Medovníky:  Korenisté perníčky s medom a korením, ktoré sa bežne zdobia cukrovou polevou sú tradičnou súčasťou Vianoc na Slovensku. Môžete ich vyrezávať do rôznych tvarov a ozdobiť rôznymi vzormi.
   

   
 2. Linecké koláčiky: Linecké cesto je u nás počas vianočných sviatkov rovnako veľmi obľúbené. Môžete ho vykrajovať do rôznych tvarov, spájať džemom rôznych chutí a ozdobiť orechom, čokoládovou polevou alebo posypať práškovým cukrom.


   
 3. Vanilkové rožky: Tieto koláčiky sú pečené z orechového cesta a zavinuté do tvaru rožkov. Sú obalené vo vanilkovom cukre, sladké a chrumkavé.


   
 4. Kokosové guľky: Kokosové gulky sú jednoduché a rýchle na prípravu. Zmes kokosu a kondenzovaného mlieka sa formuje do malých guľôčok a s mandľou sa obalí v kokose alebo prípadne aj v kakaovom prášku.
   

   
 5. Medvedie labky: Niet o čom diskutovať. Medvedie labky majú medzi nimi koláčmi na vianočnom stole svoje stále miesto.


   
 6. Marlenka guličky: Domáce Marlenka guličky z medových plátov a salka sú rýchlo hotové, sú veľmi jednoduché a chutia úžasne. Naozaj ich vyskúšajte.


   
 7. Rumové guľky: Taktiež nesmierne jednoduché koláčiky v tvare guličiek. A podobne ako pri ďalších vianočných guličkách, za málo práce dostanete veľa muziky.
   
 8. Kávové zrná: Nepečené maličké koláčiky v tvare kávového zrna obalené v čokoládovej poleve. Prudko jedlé.


   
 9. Kokosové rožky: Vyskúšajte klasický recept na obľúbené vianočné pečivo. Kokosové rožky jednoducho patria k Vianociam.


   
 10. Burizónové guľky: Ak máte chuť na výbornú domácu sladkú pochúťku, burizónovým guľkám sa nevyhýbajte. Tento vynikajúci recept bez lepku si získa aj vás!


   
 11. Kokosové pusinky: Kokosové pusinky sú vo vnútri mäkké a šťavnaté, zvonku chrumkavé.  Chutia jednoducho fantasticky.

Dobrú chuť. Vyskúšajte aj náš recept na čokoládové crinkles.