Pripraviť si nepečené rumové guličky je jednoduché, ale na sviatočnom stole ich určite oceníte. Vyskúšajte ich a už sa s rumovými guličkami nerozlúčite. Ďalší skvelý recept od žien v meste.

Rumové guľky

Rum je pri príprave vianočných koláčov obľúbená ingrediencia. Rumové guličky po nich ňom dostali aj svoje meno. Nie sú pre obsah tohoto alkoholu vhodné pre deti, ale rozhodne sú vhodné pre dospelých.

Vďaka tmavohnedému alkoholickému nápoju majú guľky skvelú chuť. Ich príprava je jednoduchá, zvládne ju naozaj každý. A podobne ako pri ďalších vianočných guličkách, za málo práce dostanete veľa muziky.

Tento recept na rumové guličky jednoducho nejde inak ako odporúčať. Vyskúšajte aj náš recept na kokosové guličky, alebo vyskúšajte aj ďalšie orechové vianočné pečivo. Tu je aj recept na orechové medvedie labky. A tu sú skvelé vianočné Išelské tortičky. Myslíte, že je toto recept na originál guľky Raffaello? Máme aj rumové guľky s hrozienkami.

Ingrediencie na rumové guľky

 • 150 g hrozienok,
 • 2 dcl rumu,
 • 200 g mletých vlašských orechov,
 • 150 g práškového cukru,
 • 150 g nastrúhanej horkej čokolády,
 • 50 g rozdrvených detských piškôt,
 • strúhaný kokos na obaľovanie, prípadne kakao,
 • papierové košíčky,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na prípravu rumových guliek

 1. Umyjeme 150 g hrozienok. Zalejeme ich 2 dcl rumu, prikryjeme a necháme 24 hodín máčať.


   
 2. Pripravíme si cesto z 200 g mletých jadier vlašských orechov, 150 g práškového cukru, 150 g nastrúhanej horkej čokolády, 50 g rozdrvených detských piškôt a posekaných máčaných hrozienok.


   
 3. Ak je cesto príliž husté, pridáme zvyšok rumu z máčaných hrozienok. Vypracované cesto necháme pár hodín oddýchnuť v chladničke.


   
 4. Z cesta ušúľame guľky, obaľujeme ich v strúhanom kokose. Prípadne v kakau, alebo v zmesi oboch prísad
  .
   
 5. Hotové guľky poukladáme do papierových košíčkov. Môžeme ich nechať v chladnej miestnosti stuhnúť, ale úžasne chutia aj čerstvé.

Dobrú chuť.Vyskúšajte aj náš recept na gaštanové guľky s čokoládou. Skúste aj naše 2 koláče z jednej plechovky Salka. Skúste aj recept na kokosové guľky s vaječným likérom.